A więc pierwsza edycja akcji "Stawka większa niż śmieci" zakończyła się - można chyba powiedzieć - sukcesem. Dopisali i uczestnicy (biorąc pod uwagę koniec sezonu) i sponsorzy, którzy bardzo fajnie zareagowali na sam pomysł.


W ubiegłą sobotę miał miejsce finał całej akcji, który odbył się w Rzędkowicach podczas II Dni Otwartych Wspinania organizowanych przez Fundację Górską Echo. Niejako "klamrą" zamykającą nasz konkurs miało być wspólne sprzątanie Skał Rzędkowickich, na którym poza samymi organizatorami, reprezentacją "Naszych Skał" oraz kilkoma osobami biorącymi udział w konkursie nie pojawił się absolutnie nikt.
"Stawka większa niż śmieci" - wyniki i podsumowanie
Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż pogoda była wybitnie wspinaczkowa, jednak nie sądziliśmy, że poświęcenie 1,5-2 godzin na sprzątanie skał stanie się aż takim problemem dla naszej wspinaczkowej braci :( Mamy jednak nadzieję, że cała ta rzesza Zapaleńców, która wzięła udział w konkursie, entuzjazm mediów i sponsorów, uzmysłowi ludziom jak proste i potrzebne jest zbieranie śmieci w skałach - nie tylko tych swoich. A awaryjna rolka niebieskich woreczków, w plecaku pełnym żelaza powinna stać się nieodłącznym wyposażeniem każdego wspinacza!

Klasyfikacja generalna, jeśli tak ja można nazwać :)

1. miejsce - Sylwek Malach i Maciek "Lesser" Gajewski - Black Diamond Camalot C4 (po 3 szt. na głowę).
1, Miejsce Sykwek Malach, fot: climb.pl
2. miejsce - Maciek Dobrzański i Piotrek Czarnecki - 2 x zestaw kości DMM Wallnuts.
2. miejsce - Maciek Dobrzański i Piotrek Czarnecki , fot: climb.pl
3. miejsce - Szymon D. - zestaw ekspresów Black Diamond Hoodwire Quickdraw Set x 6.
3. miejsce - Szymon D. fot: climb.pl
Więcej o finale akcji, w tym galeria zdjęć i wyniki w pozostałych kategoriach znajdziecie na stronie www.climb.pl