Miło nam poinformować, iż po bardzo długich i żmudnych obradach Jury konkursu doszło do porozumienia i wytypowało Zwycięzców konkursu! Sam wybór okazał się niezwykle trudny, a niejednokrotnie skrajnie różne opinie członków Jury nie ułatwiały sprawy...

Większość z osób biorących udział w dyskusji zubożała o garść włosów, a pozostała na głowie reszta znacznie posiwiała :) Przysłaliście bardzo dużo, niezwykle interesujących projektów. Chcąc dokonać prawidłowej oceny braliśmy pod uwagę cały szereg aspektów, tj cel wyprawy, wartość eksploracyjną i sportową, oryginalność, pomysłowość, powagę przedsięwzięcia. I tutaj pojawił się problem, gdyż okazało się, że wiele spośród Waszych projektów doskonale realizuje wszystkie te aspekty... 

Jury konkursu podjeło decyzję o podzieleniu nagrody głównej, pomiędzy dwa projekty. Pewnie umieracie z ciekawości o jakie projekty chodzi :) więc przejdźmy do konkretów :)

(fot. Diana Socha/portalgorski.pl)

 

1 Miejsce 

Nagroda za pierwsze miejsce zostaje podzielona pomiędzy dwie wyprawy:

Szchara - południowy filar - 6 000 zł

Trylogia Alpejska - 4 000 zł

 

2 Miejsce

Kangtega 2013

 

3 Miejsce

Po przewodnik Brytyjskiej Korony

 

Wszystkim Uczestnikom konkursu gratulujemy świetnych pomysłów i życzymy powodzenia w realizacji swoich projektów! Symboliczne wręczenie nagród nastąpi podczas III Dni Otwartych Wspinania organizowanych Fundację Górską Echo http://www.fge.pl. Spotkanie to odbędzie się w Rzędkowicach w dniach 22/23 czerwca 2013 roku.

Jednocześnie informujemy, że Portal Górski rozpoczął rozmowy z Organizatorami wyprawy zimowej na Nanga Parbat w sprawie wsparcia sponsorskiego wyprawy, oraz objęcia tej wyprawy patronatem.