Cztery osoby grubo po trzydziestce ale nie po magicznej czterdziestce chcą spełnić marzenie i pobić swój rekord wysokości chcą poczuć smak górskiej przygody chcą sprawdzić swoje granice wytrzymałości i po przyjacielsku zdobyć szczyt marzeń, zostawić zgiełk betonowych pustych miast zapomnieć o wyścigu szczurów zamknąć drzwi cywilizacji i otworzyć się na piękno górskich krajobrazów by odzyskać równowagę psychiczna w zmaganiach w życiu codziennym.

Poczuć ból fizyczny w zmaganiach wspinaczkowych cieszyć się kilometrami zrobionej drogi by znów naładować baterie do dalszej życiowej drogi.

Chcemy złapać dyszkę na zadyszkę na „Piku Lenina”!

Chcemy złapać dyszkę na zadyszkę na „Piku Lenina”!

To My

Maciek Kątek lat 36 – samozwańczy lider i pomysłodawca wyprawy utalentowany judoka i karateka kilka kursów wspinania zimowego kilka szczytów zdobytych nie lubi się chwalić

Jacek Bulski lat 38–zastępca lidera i mój osobisty mentor wspinania nie straszny mu żaden prąd… utalentowany wspinacz nie straszna mu żadna droga czy to VI+ czy to VII…biegacz kilka kursów zimowego wspinania kilka szczytów zdobytych nie lubi się chwalić

Kinga Stanik lat 36 - członek wyprawy kilka kursów zimowego wspinania kilka szczytów zdobytych prywatnie całkiem fajna babka

I JAAAAAAA Wiolka Łuba lat yyyy 35 plus–członek wyprawy wyprawowa pielęgniarka, może kucharka wspinanie mi nie obce dzięki mojemu mentorowi ,utalentowana księgowa i biegaczka  kilka szczytów też zdobyłam.
Każdy z nas chce poczuć przygodę ale jak zwykle jesteśmy na minusie ciągle brakuje nam sprzętu a nasze pensje zbyt małe ….

Kosztorys

Bilety do Kirgistanu –Biszkek kupione koszt za jeden bilet 2052 PLN
2052*4 osoby =8208,00PLN
Przejazd do centrum Biszkeku z lotniska około 10 zł
10*4 osoby =40,00 PLN
Zakup potrzebnego prowiantu hmm trudno przewidzieć .
Dobra tak może 500 zł PLN
Przejazd do Osz około 60 zł
60*4 osoby =240,00 PLN
Nocleg w Osz.
30*4 osoby=120,00- kwota opcjonalna
Transport z Osz na Polane Ługowa
151*4 osoby=604,00

Cen w bazie na Polanie Ługowej dokładnie nie znam ale myślę że każdy z nas kieszonkowego powinien mieć po 2000 PLN.
9712,00+ 8000,00=17712,00

Taki uproszczony kosztorys dodam że ja musze dokupić buty, plecak , Chłopaki chcą wymienić stare plecaki, bielizna termoaktywna a zapomniałam ubezpieczenie i OVIR oraz pozwolenie na przebywanie w strefie przygranicznej …… czy zamkniemy się w kwocie 20.000,00 sama już nie wiem z dnia na dzień staje się to zagadka więc każda dodatkowa kwota byłaby jak dar z niebios.

Sam plan wyprawy:

Z lotniska w Warszawie wylatujemy 25 lipca 2014 roku wracamy 17 sierpnia 2014 roku .
Z Polany Ługowej 3814 m n p m gdzie już odpowiednio odpoczniemy po przebytej ciężkiej drodze „popędzimy” do obozu I na 4467 m n p m pokonując Przełęcz Podróżników i będziemy cieszyć się pięknymi widokami. Swój pokaźny i cenny dobytek będziemy wnosić partiami do obozu II dzięki temu złapiemy trochę aklimatyzacji. Obóz II na wysokości 5200-5400 m n p m każdy z nas przekima tam jedną noc by zejść na następny dzień do obozu o numerze oczywiście że I. Do III musimy podejść aż na wysokość 6104 m n p m jest to Pik Razdzielna i stamtąd jeśli wszystko się pięknie ułoży do szczytu dzieli nas tylko 7 km drogi i 1000 metrów deniwelacji mróz, wiatr boczny i
mniejsza ilość tlenu ….. dla Gigantów po trzydziestce takich jak MY to pryszczyk.

A kiedy już zdobędziemy upragniony szczyt z uśmiechem na ustach pogratulujemy sobie sukcesu i powrócimy spokojni do domu, pełni wiary że możemy wszystko. Nie zakładamy opcji że przegramy walkę z górą, gdyby jednak się nie udało…to zaśpiewamy” Polacy nic się nie stało !!!!!!!”

Nic więcej nie dodam mam nadzieję że uwierzycie w Nas pomimo tego chaosu jaki naskrobałam o naszej wyprawie. Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiamy Górsko!

PS. Nie obrazimy się jak nie dacie nam tej kasy.

Projekt wyprawy w pliku PDF dostępny TUTAJ