Najwyższy czas uruchomić wakacyjny konkurs fotograficzny! Tematem konkursu jest Górska Wyrypa, a na Wasze zdjęcia czekamy od 23.07.2014 do 31.08.2014 dop godziny 23:59. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8.09.2014.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Zrobić fajne zdjęcie :)
 
2. Zapoznać się z regulaminem konkursu.
 
3. Przesłać zdjęcie przez formularz dostepny tutaj (dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników).
 
4. Czekać na wyniki :)
 

Nagrody

Nagroda główna: bon o wartości 700zł do wykorzystania w Sklepie Górskim.
 
I wyróżnienie: bon o wartości 500zł do wykorzystania w Sklepie Górskim.
 
II wyróżnienie: bon o wartości 200zł do wykorzystania w Sklepie Górskim.
 
Ponadto każde nagrodzone miejsce otrzyma mapy wydawnictwa Compass.
 

Losowanie dodatkowych nagród

Wśród wszystkich uczesników konkursu, których prace zakwlifikowały się do konkursu rozlosujemy następujące nagrody:

- 3 bony o wartości 300zł na zakupy w Sklepie Górskim,

- mapy i przewodniki wydawnictwa Compass,

- 2 bony na jeden dzień wspinania z instruktorami Szkoły Wspinania Vertical Limits.

 

Pełną galerię zdjęć konkursowych znajdziecie tutaj.

wyryp konkurs_fb-m

Jury

Michał Sośnicki (Compass)

Rodowity krakowianin, od kilku lat mieszkający pod Babią Górą - w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008 roku. Ukończył kurs Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Tematy przewodnie jego prac to: krajobraz, pejzaż, architektura - głównie drewniana, przydrożne kapliczki oraz krzyże. Stara się fotografować wyjątkowe, magiczne chwile w ukochanych górach, ale nie tylko w nich.
Współpracuję z wieloma firmami m.in. National Geographic Polska, Magazynem Turystyki Górskiej „npm”, Wydawnictwem Kartograficznym Compass, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej w Krakowie, Małopolską Organizacją Turystyczną w Krakowie, Finisz Studio w Krakowie, ze schroniskami górskimi na Markowych Szczawinach, Trzy Korony, Kudłacze, Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz portalami internetowymi, m.in. odkryjmalopolske.pl, Beskidzkim Serwisem Internetowym „e-beskidy.com”, „W górach jest wszystko co kocham”, Portalem Górskim.
Pomysłodawca i twórca Świtaków, czyli zimowych oraz letnich wyjść na wschód słońca w górach (m.in. Babia Góra, Pilsko, Wielki Krywań, Wielka Racza, Wysoki Wierch, Jaworzyna Kokuszczańska, Trzy Korony, Barania Góra).

Jego fotografie były nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in.: „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” - fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac; „Skarby Małopolski 2014” - fotografie na wystawie pokonkursowej; „XIV Biennale Fotograficzne-Z dala od zgiełku...Beskidy w obiektywie 2013” - II miejsce; „Zabytki znane i nieznane-odkryj skarby kultury materialnej Podbabiogórza 2013” - I miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych.

Ireneusz Gosztyła (Portal Górski)

Swego czasu wiceprezes Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Funkcję tą pełnił od początku jego powstania - prowodyr i organizator wielu klubowych przedsięwzięć. Wspina się od jedenastu lat, zimą i latem, w skałkach i w górach. W Tatrach zdecydowanie woli zimę. Miłośnik zimnych zimowych biwaków. Uwielbia pozaszlakowe wędrówki. Autor kilku nowych dróg w skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Od zawsze opiekun klubowej strony www.jkw.pl która przeksztaciła się obecnie w Portal Górski. Ma na swym koncie dwa wyjazdy w góry Tadżykistanu.

Wojciech Karnaś (Szkoła Wspinania Vertical Limits)

Niedoszły leśnik. Wspina się od 1999 roku. Już jako dziecko chciał “pracować” jako alpinista ;) Swoje pierwsze kroki w skale stawiał na naszej Jurze. Późniejsze wyjazdy umożliwiły mu wspinanie między innymi na Islandii, w Austrii, Słowenii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Szwajcarii. Ceni sobie różnorodność i urozmaicenie, jednak jego największą namiętnością stały się trudne sportowe drogi prowadzone w górach. W Tatrach ma na swoim koncie m.in. bardzo szybkie powtórzenia takich dróg jak Metallica IX+ na wschodniej ścianie Mnicha, Matrix IX na zachodniej ścianie Kościelca, czy Saduś IX. Jest współautorem kilkunastu nowych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Kiedyś członek Klubu Wysokogórskiego Gliwice, później Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Współzałożyciel serwisu climb.pl oraz Portalu Górskiego. Współzałożyciel Szkoły Wspinania Vertical Limits. Obecnie także członek Zarządu Fundacji Górskiej Echo, której celem jest propagowanie gór i wspinania wśród najmłodszych.