Alpine Wall Tour

Kategoria: Konkursy / Zakończone

Alpine Wall Tour - to projekt zakładający pokonanie trzech dróg wspinaczkowych, należących do najtrudniejszych w Alpach.

Alpine Wall Tour

Alpine Wall Tour

NASZE CELE

-dokończenie Alpejskiej Trylogii
-Brento Centro – 1km ściany bez powtórzenia
-Panaromy -najbardziej spektakularnej drogi świata

ALPEJSKA TRYLOGIA

Do tej pory wszystkie jej części udało się skompletować jedynie 4 osobom na świecie. Nam udało się pokonać dwie z nich – End of Silence w roku 2013 i Des Kaiser Neue Kleider w roku 2014. Do kompletu pozostał nam Silbergeier, znajdujący się w Ratikonie (Szwajcar- ia) który jest najłatwiejszy i najkrótszy z Alpejskiej Trylogii. Jesteśmy już blisko celu…

BRENTO CENTRO i PANAROMA

Chcemy sięgnąć po jeszcze trudniejsze cele. Po pokonaniu Alpejskiej Trylogii kolejnym wyzwaniem jest przejście wyższej i bardziej niebezpiecznej ściany. Monte Brento to wizytówka doliny Sarca we Włoszech. Z jej zbocza ku wschodowi opada kilometrowa ściana, której największym spiętrzeniem bie- gnie nasz cel. Brento Centro, 900m, 8b. Jest to jedyna klasyczna wspinaczka w tym miejscu. Droga do dnia dzisiejszego nie ma powtórzenia! Autorami drogi są dwaj najwybitniejsi na świecie wspinacze młodego pokolenia, David Lama i Jorg Verhoven. Przygotowania do przejścia zajęły im 3 lata.

W porównaniu do dróg z Alpejskiej Trylogii Brento Centro jest dużo poważniejsza ze względu na brak możliwości wycofania się ze ściany i koniecznością biwaku w niej. Jedyna możliwość ucieczki to wspinaczka do góry.

Panaroma – jedna z trzech najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych dróg świata. Biegnie przez największy skalny dach w Alpach. Znajduje się w Dolomitach. Autorem linii jest Alexander Huber - wizjoner wspinaczki.

W górskim środowisku uznawany jest za autorytet. Jego dokonania wykracza- ją poza ludzką wyobraźnię, na trwałe zapisując się na kartach historii. Jednym z tych osiągnięć jest wytyczenie Panaromy. O trudnościach drogi decyduje nie tylko aspekt fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny.

Alpine Wall Tour

Alpine Wall Tour

UCZESTNICY

ŁUKASZ DUDEK, 31 lat

Pierwszy polski wspinacz, który pokonał mityczną granicę trudności 9a. Jest autorem najtrudniejszej drogi w Polsce -„Made in Poland” 9a oraz najtrudnie- jszego bulderu Ali Baba 8B+. Ma na koncie 13 dróg w stopniu 9a. WielokrotnieV powoływany do reprez- entacji Polski. Zaliczany do światowej czołówki.

Przeczytaj więcej o Łukaszu:
www.climbing.de | www.planetmountain.com | www.wspinanie.pl

JACEK MATUSZEK 30 lat

Vice Mistrz Polski w Boulderingu 2007. Instruktor wspinaczki. Fotograf i filmowiec. Wielokrotny reprezentant Polski zawodach Pu- charu Świata. Najlepsze przejścia: Pata Neg- ra 8c RP, Fumar Perjudica 8c RP, kilka 8a OS.

Przeczytaj więcej o Jacku: www.epictv.com | www.climb.pl | www.jacekmatuszek.com

TERMIN WYJAZDU

Będziemy działać od czerwca do września. Planujemy rozłożyć wyprawę na sześć 10 dniowych wyjazdów, co pozwoli utrzymać nam wysoką formę wspinaczkową.

PRZEBIEG WYPRAWY

Naszą wyprawę zaczniemy od zrobienia Brento Centro 900m 8b, ze wzglę- du na korzystne warunki atmosferyczne na początku lata. Następnie chcemy dokończyć Alpejską Trylogię - czyli przejście Silbergaiera 200m 8b+. Na koniec zostawiamy sobie Pan Arome 500m 8c/+.

KOSZTORYS

Kosztorys uwzględnia przejście trzech dróg alpejskich oraz profesjonalną produkcję filmową:
- Film: produkcja + montaż + nagranie DVD - 44%
- Transport: paliwo + opłata za parking w Dolomitach - 22%
- Jedzenie: 12%
- Noclegi: 9%
- Sprzęt: liny poręczowe, specjalny wór transportowy, sprzęt do holowania w ścianie, internet za granicą do prowadzenia relacji, radio - walkie-talkie - 13% SUMA 34 000 PLN

Szczegółowy projekt wyprawy w formacie PDF dostępny TUTAJ

Chcesz wziąć udział w konkursie i zagrać o 10 000zł na wyprawę swoich marzeń? Tutaj znajdziesz więcej szczegółów!

Konkurs "Łap (za) dyszkę" 2015 - wygraj 10 000zł i zrealizuj wyprawę swoich marzeń!

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28951080
  
  ';