Przedstawiamy wyprawę pt "Bezingi Expedition 2015" zgłoszoną do konkursu Łap (za) dyszkę!

Damian Bielecki s

Bezingi Expedition 2015

Skład wyprawy:

Mateusz Grobel (ur.1990) wspinacz, alpinista młodego pokolenia. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Należy do programu Grupy Wspinaczy Wysokogórskich PZA. Brał udział w wyprawie na Lhotse 2012 w ramach Polskiego Himalaizmu Zimowego gdzie osiągnął wysokość 7700m.
Ponad to organizator trzech wypraw na Kaukaz do doliny Bezengi. Dokonał pierwszych polskich przejść drogi Riskina 5A na Ułłuauz, trawers 5A Kosztan Tau (5150m). Pierwsze polskie wejście na Pik Tichonowa 4747m. W 2012 roku wszedł północną granią Dych TAU 4B (5204m i MissesTau 4B (4427m). Swoją  przygodę z górami wysokimi zapoczątkował wejściem na Elbrus w 2011roku. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt dróg w Tatrach, głównie zimą.

Damian Bielecki (ur.1987) Klub Wysokogórski Katowice. Mieszka w Dąbrowie Górniczej. Ukończył geodezję na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Pierwszy alpejski szczyt - Wildspitze zdobyty w 2008 roku rozpoczął jego przygodę ze wspinaczką wysokogórską. Ma na swoim koncie wspinaczki letnie i zimowe w Tatrach (Kazalnica Mięguszowiecka), najwyższy szczyt północnej Afryki (Jebel Toubkal) oraz m.in. Piz Badile (Cassin) ,Piz Bernina (Biancograt), Großglockner. Uczestnik XXXVI Wyprawy Polarnej Polskiej Akademii Nauk na Spitsbergenie 2013/14 ,podczas której zdobywał szczyty w okolicy Polskie Bazy Hornsund m.in. nowa droga lodowym kominem solo na Fugleberget. Uczestnik wyprawy Malubiting& Spantik Expedition 2014 w Karakorum. Członek Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej Polskiego Związku Alpinizmu. Najchętniej wspina się w górach( mikst, wspinanie lodowe, drytooling) , a  jeżeli skały to tradowo. Miłośnik skiturów i fotografii.

Filar Miżirgi 5025m. - jeden z ostatnich wielkich celów dla Polaków w tej dolinie. Jak dotąd bez polskiego przejścia. Historię północnej ściany Miżirgi zapoczątkowali paradoksalnie Polacy (Chrobak, Łukajtys, Michalski) otwierając pierwszą na ścianie, a jedną z najtrudniejszych w owym czasie dróg w dolinie, przez tzw. "Bałałajkę". Filar dominuje nad lodowcem Miżirgi, z lewej strony wyżej wspomnianej "Bałałajki", a jego powaga powoduje że raptem ma kilkanaście, jak nie kilka przejść w ogóle. Różnica deniwelacji wynosi ok. 1800m.

Podczas wyjazdu planujemy wyjścia aklimatyzacyjne i dalsze "polskie eksploracje" dróg w dolinie.

Całkowite koszty wyprawy na dwie osoby:

-bilety Lotnicze(Rosja) 4500 zł
- przejazd 600zł
- noclegi 1500zł
- wyżywienie 2500zł
- wiza (Rosja) 900zł Sumaryczny koszt: 10 000 zł

Termin wyprawy: lipiec-sierpień 2015 ( 4 tygodnie)

Z wyrazami szacunku :

Mateusz Grobel, Damian Bielecki

Szczegółowy projekt wyprawy w formacie PDF dostępny TUTAJ

Chcesz wziąć udział w konkursie i zagrać o 10 000zł na wyprawę swoich marzeń? Tutaj znajdziesz więcej szczegółów!

Konkurs "Łap (za) dyszkę" 2015 - wygraj 10 000zł i zrealizuj wyprawę swoich marzeń!