Masz ciekawy pomysł na wyprawę? Chcesz zrealizować swoje marzenia? Jedyne co Cię blokuje to brak kapitału? Zapraszamy do udziału w konkursie Portalu Górskiego "Łap (za) dyszkę!". Podziel się z nami swoimi pomysłami, a w zamian otrzymasz szansę wygrania 10 000zł na wyprawę swoich marzeń!

Zasady konkursu są bardzo proste, a najtrudniejszą kwestią w całej tej grze jest Twój oryginalny i interesujący pomysł na wyprawę, którą planujesz zrealizować!

 

Konkurs polega na przedstawieniu projektu swojej wyprawy, którą planujecie zrealizować do końca 2016 roku. Wyprawa ta powinna mieć charakter wspinaczkowy lub górski. Nie ma ograniczeń co do rejonu działania – góry wysokie, góry niskie, skały. Konkurs rozpoczyna się 20 kwietnia 2016 roku i będzie trwał do dnia 8 maja 2016 roku. Projekty przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę Jury.

Sponsorzy konkursu

Złoty Sponsor

 

Jeden z największych internetowych sklepów wspinaczkowo-outdoorowych. Można zaopatrzyć się tam w sprzęt wspinaczkowy, biwakowy, odzież górską, śpiwory puchowe i wiele innych podobnych rzeczy. Takiego miejsca brakowało w tym rejonie Polski, dlatego powstał Sklep Górski. Bez względu na to czy planujecie weekend z rodziną poza miastem, wspinaczkę na Jurze, wyjazd w Tatry, Alpy czy Himalaje - z pewnością wszystkie niezbędne do urzeczywistnienia tego planu rzeczy znajdziecie w Sklepie Górskim.

Srebrny Sponsor

kayland

Znakomita marka butów górskich. Dzięki marce Kayland, uczestnicy wyprawy która zajmie drugie miejsce w konkursie, otrzymają obuwie górskie najwyższej jakości.

Brązowy Sponsor

 pzu 

Z kolei firma iExpert ufundowała nagrodę za trzecie miejsce w konkursie, którą jest roczna polisa ubezpieczeniowa "Bezpieczny Powrót" obowiązująca na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią). Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pasjonatów górskich wypraw oraz osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo, w tym sporty wysokiego ryzyka: wyprawy górskie, wyprawy rowerowe trekking, turystykę górską, wspinaczkę skałkową, skalna, wysokogórską, kolarstwo górskie.

Główny Patron Konkursu

Niezmiernie miło nam poinformować, iż głównym Patronem Konkursu został magazyn Taternik. Redakcja Taternika zaoferowała, że jeśli nagrodzony pomysł wyprawy wpisze się w założenia Projektu "Taternik w górach wysokich" - to "Taternik" deklaruje włączenie wyprawy do Programu, wsparcie promocyjno-medialne wyprawy ułatwiając tym samym dotarcie do sponsorów.

Jury Konkursu

Ryszard Pawłowski

Z zawodu inżynier elektryk, instruktor alpinizmu, przewodnik górski. Wziął udział w ponad 300 wyprawach w różne góry świata jako uczestnik lub organizator. Zdobył dziesięć szczytów 8-tysięcznych, m. in. K2 (1996 rok) płn. Filarem od strony chińskiej.  Jest jedynym Polakiem, który 5-krotnie stanął na szczycie Mount Everest. Dokonał wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi.

Krzysztof Wielicki

IMG1681

źródło: Wikipedia

Polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiac. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Na trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy. Na Lhotse stanął samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Na Broad Peak "wbiegł" solo w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście z bazy na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby). Na Dhaulagiri (w 16 godzin) i Sziszapangmę wspiął się sam, wytyczając nowe drogi. Brał udział w kilku wyprawach na K2.

Ireneusz Gosztyła

ireneusz-gosztyla

Siła napędowa Portalu Górskiego. Swego czasu wiceprezes Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Funkcję tą pełnił od początku jego powstania - prowodyr i organizator wielu klubowych przedsięwzięć. Wspina się od jedenastu lat, zimą i latem, w skałkach i w górach. W Tatrach zdecydowanie woli zimę. Miłośnik zimnych zimowych biwaków. Uwielbia pozaszlakowe wędrówki. Autor kilku nowych dróg w skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Od zawsze opiekun klubowej strony www.jkw.pl która przeksztaciła się obecnie w Portal Górski. Ma na swym koncie dwa wyjazdy w góry Tadżykistanu.

Wojciech Karnaś

wojtek-karnas

Niedoszły leśnik, obecnie redaktor naczelny Portalu Górskiego. Wspina się od 1999 roku. Już jako dziecko chciał “pracować” jako alpinista. Swoje pierwsze kroki w skale stawiał na naszej Jurze. Późniejsze wyjazdy umożliwiły mu wspinanie między innymi na Islandii, w Austrii, Słowenii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Szwajcarii. Ceni sobie różnorodność i urozmaicenie, jednak jego największą namiętnością stały się trudne sportowe drogi prowadzone w górach. W Tatrach ma na swoim koncie m.in. bardzo szybkie powtórzenia takich dróg jak Metallica IX+ na wschodniej ścianie Mnicha, Matrix IX na zachodniej ścianie Kościelca, czy Saduś IX. Jest współautorem kilkunastu nowych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Mieć fajny pomysł i chwilę czasu :)

2. Przeczytać pełny regulamin konkursu, który znajdziecie tutaj.

3. Przygotować dokładny opis wyprawy, a w nim takie informacje jak opis miejsca i celu wyprawy, lista uczestników, planowany termin i przebieg wyprawy, kosztorys wyprawy etc. Opis powinnien być przygotowany w pojedynczym pliku w formacie pdf. Wszystkie opisy zostaną opublikowane na Portalu Górskim.

4. Przygotować jedno zdjęcie rekalmujące wyprawę. Może to być zdjęcie celu wyprawy, rejonu, uczestników - chodzi o to, aby jak najlepiej zareklamować Twój/Wasz pomysł :) Zdjęcie powinno być w formacie png, jpg, gif.

5. Zarejestrować się na Portalu Górskim - jeżeli posiadasz już konto wystarczy się zalogować.

6. Uzupełnić formularz konkursowy, który znajdziecie tutaj. Na Wasze wnioski czekamy do 8 maja 2016 do godziny 23:59.

7. Spakować plecak i czekać na wyniki :)

 

 

Nagrody

I miejsce

10 000zł ufundowane przez firmę Sklep Górski.

II miejsce

Każdy uczestnik wyprawy otrzyma buty górskie marki Kayland (maksymalny łączny koszt butów - 1000 EURO).

III miejsce

Polisa ubezpieczeniowa "Bezpieczny Powrót" obowiązująca na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią) do wysokości 6 000 m n.p.m.

 

Zapraszamy do zabawy!

 wysokosciowy-obrzek-mozgu-m

(fot. Diana Socha/portalgorski.pl)

portal baner