Portal Górski zaprasza Was na organizowaną wspólnie z „n.p.m.” Majówkę, która już w ten weekend (19-21 maja) odbędzie się w tatrzańskim schronisku Roztoka. W konkursie Portalu Górskiego nagrodą są trzy podwójne zaproszenia na niezwykłe, górskie spotkanie.

Zasada jest prosta: wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania i wysłać je jak najszybciej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w mailu koniecznie podajcie swój numer telefonu). 1. Jak nazywa się górska impreza, którą co roku w maju współorganizuje Portal Górski w Hucisku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? 2. Proszę podać przynajmniej dwa miejsca, w których odbywał się Biwak Zimowy „n.p.m.”?

Decyduje kolejność zgłoszeń. Kto pierwszy ten lepszy!

A poniżej szczegółowy program Majówki, podczas której gościć będziemy m.in. znanych, zimowych zdobywców ośmiotysięczników i innych ludzi gór, którzy o Tatrach wiedzą bardzo wiele i opowiedzą Wam wiele ciekawych historii.

Majówka

PIĄTEK
szkolenie fotograficzne i projekcje filmów górskich spotkania z ludźmi gór: Ryszard Gajewski – pierwszy zmowy zdobywca Manaslu i Maciej Pawlikowski – pierwszy zimowy zdobywca Czo Oju, Edward Lichota – zastępca naczelnika TOPR, Jan Krzeptowski – Tatrzański Park Narodowy

SOBOTA
do wyboru jedna z trzech opcji: plener fotograficzny w Dolinie Pięciu Stawów Polskich lub szkolenie z biegów górskich albo wycieczka w Tatry z przewodnikiem.
Wieczorem projekcje filmów górskich oraz spotkania z ludźmi gór: Wojtek Szatkowski – Muzeum Tatrzańskie, Maciej Krupa – autor książek o Zakopanem i nie tylko oraz Janusz Gołąb - pierwszy zimowy zdobywca Gaszerbrumu I. A na deser specjalne spotkanie z redakcją: „Jak pisać dla n.p.m.?”.

NIEDZIELA
szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w górach oraz gra terenowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami

Konkursowy pakiet obejmuje dwa noclegi w schronisku Roztoka z pościelą i śniadaniem, udział w szkoleniach, spotkaniach i prezentacjach. Każdy uczestnik musi poza tym pokryć koszty dojazdu (ewentualnego parkingu w Palenicy Białczańskiej), wstępu do TPN, wyżywienia poza śniadaniem (w schronisku jest możliwość zakupu gorących posiłków) oraz ubezpieczenia.

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie biwaku, jeżeli z przyczyn od niego niezależnych realizacja któregokolwiek z punktów imprezy nie będzie możliwa.