Czas najwyższy na ogłoszenie wyników w konkursie na opowiadanie górskie orgaznizowanym przez nasz portal. Jak donosi Jury konkursu - podjęcie ostatecznej decyzji nie było łatwą sprawą i do samego końca toczyły się zacięte dyskusje na temat ostatecznej klasyfikacji. Jednak ostatecznie udało się dojść do consensusu i oto prezentujemy Zwycięzców konkursu!

 

Na początku jednak chcielibyśmy podziękować wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie, pracę włożoną w napisanie prac konkursowych oraz umożliwienie nam lektury swoich opowiadań. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki i każdemu opowiadaniu należałoby się szczególne wyróżnienie. Poniżej prezentujemy pełną listę osób, które wzieły udział w konkursie.

1. "Stary czekan - historia taternicka spod… Łodzi". Autor: Zbigiew Skibicki.

2. "Alpy Stubaiskie – czyli Owcokozy i austriackie naleśniczko-racuszki”. Autor: Magdalena Szetelnicka.

3. "Etiuda nie rewelacyjna". Autor: Piotr Michalski.

4. "Tak przecież będzie w Jaworowej". Autor: Monika Warzecha-Plaszczyk.

5. "Człowiek, który włóczył się po górach". Autor: Monika Szatkowska.

6. "Idę w góry cieszyć się życiem…". Autor: Natalia Felus.

7. "Skała ucieka spod mych stóp. Bujdałka." Autor: Hubert Jarzębowski.

8. "Śnieżna epopeja". Autor: Adam Śmiałkowski.

 

 A oto wyniki!

1. Nagroda główna w konkursie, którą jest „Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu” Małgorzaty i Jana Kiełkowskich, trafia w ręce  Huberta Jarzębowskiego (opowiadanie "Skała ucieka spod mych stóp. Bujdałka.").

2. Nagroda wyróżnienie została przyznana Monice Warzecha - Plaszczyk, za opowiadanie pt "Tak przecież będzie w Jaworowej". W ręce Pani Moniki wysyłamy album "Przedwojenne Tatry, Zakopane i Podhale" Wydawnictwa RM.

3. Nagroda publiczności trafia w ręce Magdaleny Szetelnickiej (opowiadanie: "Alpy Stubaiskie – czyli Owcokozy i austriackie naleśniczko-racuszki"). Nagroda tutaj jest "Leksykon Alpinizmu", wyd. Muza.

Gratulujemy Zwycięzcom i jednocześnie informujemy, że każdy z Uczestników konkursu dostanie dodatkowo nagrodę niespodziankę!