Zapraszamy do dalszej zabawy, dzięki której macie szansę na zdobycie kolejnych książek górskich. Dziś mamy dla Was pozycję Gordona Stainfortha zatytułowaną „FIVA. Przekroczyć granicę strachu.” Książka ukazała się całkiem niedawno nadkładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Co nieco na temat książki:

W 1969 roku młodzi wspinacze, Gordon i John Stainforth, postanowili zmierzyć się z najwyższą w Europie pionową ścianą skalną, norweską Ścianą Trolli. Zachęceni przez „ekspertów”, pewni swoich umiejętności i zaopatrzeni w marny prowiant oraz sprzęt, który dziś określilibyśmy jako przestarzały, wybrali drogę nazywaną „Fiva” (słowo wymawiane jak angielskie fever – gorączka).

Niestety bracia zlekceważyli kapryśną i groźną naturę gór. Przygoda, która miała im zająć jedno popołudnie, okazała się trwającym ponad 50 godzin testem sprawności fizycznej, a także prawdziwą próbą charakteru i zaufania. To była wyprawa, która mogła kosztować ich życie.

III wtorkowy konkurs książkowy

I zapewne nie dziwi Was fakt, że mamy dla Was związane z tym zagadnienie. Zatem:

Opisz w kilku zdaniach swoją górską przygodę, która sprawiła, że Twój poziom strachu urósł do maksimum.

Odpowiedzi nadsyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zwycięzcę ogłosimy już w poniedziałek. Zapraszamy Was do wspólnej wakacyjnej zabawy!

Tutaj możecie przeczytać portalową recenzję książki:

http://www.portalgorski.pl/kultura/literatura/recenzje/7242-fiva-historia-jednej-wspinaczki