Z okazji 110-lecia „Taternika”, pamiętając o kulturotwórczej roli pisma i tworzących je ludzi oraz stałej obecności takiej twórczości w życiu taternickim, redakcja pisma ogłasza konkursy literacki i fotograficzny.

110 lat 110 lat "Taternika" Konkurs literacki i fotograficzny!

Przedmiotem konkursów są:
- krótkie formy literackie (opowiadanie, nowela, esej), mające nie więcej niż 24 000 znaków ze spacjami, których tematyka dotyczy Tatr i wspinania. Profesjonalne jury z nadesłanych prac wybierze 6-7 najlepszych, które zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie „Biblioteki Taternika”;
- fotoreportaże i pojedyncze zdjęcia, których tematyka dotyczy Tatr i wspinania. Profesjonalne jury z nadesłanych prac wybierze najlepsze, które zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie „Biblioteki Taternika”:

Co tydzień jedna spośród prac przesłanych do konkursu fotograficznego oraz upublicznionych w serwisie fb oznakowaniem #Taternik110latAlpinSport otrzyma nagrodę w postaci pary skarpetek trekkingowych marki Lorpen, ufundowanych przez Alpin Sport.

Termin nadsyłania prac: 30 września 2017 r.

Zachęcamy także do skorzystania ze specjalnej oferty prenumeraty TATERNIKA z rabatem -15% na hasło PORTAL. Promocja jest ważna do końca wakacji!

Szczegóły konkursu: www.taternik.org
Do pobrania: Regulamin konkursu Taternik

Wszystkie prace literackie i fotograficzne będą zamieszczone w serwisie www.Taternik.org w zakładce Góry Kultury.

Patronem honorowym przedsięwzięcia jest:
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Partnerami Organizatora i fundatorami nagród są:
Insurance Expert

Stapis

Alpin Sport

110 lat 110 lat "Taternika" Konkurs literacki i fotograficzny!