Za nami kolejna runda i znów ogromna ilość odpowiedzi na zadane przez nas pytanie. Ty razem do wygrania była książka Ryszarda Pawłowskiego pt. „Smak Gór II. Po 10 latach.”. Pozycja ukazała się nie tak dawno temu w IV już wydaniu nakładem Wydawnictwa Stapis. Książka jest podpisana przez naszego legendarnego himalaistę. Było zatem o co powalczyć!

Ryszard Pawłowski - „Smak Gór II. Po 10 latach.”Ryszard Pawłowski - „Smak Gór II. Po 10 latach.”

Spośród nadesłanych odpowiedzi na pytanie:

Gdybyś miał możliwość udziału w wyprawie na jedną górę pod przewodnictwem Ryszarda Pawłowskiego, to który byłby to szczyt i dlaczego?

Wyłoniliśmy zwycięską, a jest nią odpowiedź pani Marty Stachurskiej, którą publikujemy poniżej.

„Otóż, gdybym miała taką możliwością, to chciałabym brać udział w wyprawie na Kanczendzongę.
Powodów takiego wyboru jest kilka. Po pierwsze obydwoje jeszcze na niej nie byliśmy, więc i dla mnie i dla pana R.P. byłaby to nowość i przygoda. Po drugie każde z nas byłoby o jeden ośmiotysięcznik do przodu (mnie by brakowało już tylko 13, a panu R.P. jedynie 2!). Po trzecie wydaje mi się, że moja mama może nie orientować się gdzie i czym jest Kanczendzonga... więc są duże szanse, że jeśli jej powiem: "Mamo, idę na Kanczendzongę.", to uzna, że zapisałam się na jakieś zajęcia taneczne. Jej to oszczędzi nerwów, mnie to oszczędzi nerwów - wszyscy będą zadowoleni. Po czwarte ma super nazwę - Pięć Skarbów Pod Wielkim Śniegiem - robi to wrażenie zdecydowanie większe niż na przykład Babia Góra.
Na zakończenie dodam, że wejście na ośmiotysięcznik gwarantuje wpis w Wikipedii, a ja o dziwo jeszcze tam nie jestem... Natomiast artykuł na Wikipedii jest zdecydowanie miarą życiowego sukcesu, a chciałabym kiedyś takowy odnieść. ”

Gratulujemy zwycięstwa, a panią Martę prosimy o kontakt z redakcją na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już jutro kolejna edycja konkursu. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!