Sednem 13. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się już w dniach 30.08-03.09 w centrum Zakopanego i Tatrach, są oczywiście filmy. Z tego powodu organizatorzy ogłaszają konkurs!
Konkurs: jaki jest Twój ulubiony film górski? Podzielcie się z innymi pasjonatami gór, jaki najlepszy film o górach widzieliście i zgarnijcie darmowe wejściówki na 13. Spotkania z Filmem Górskim o wartości 110 zł.

Konkurs z wejściówkami na 13. Spotkania z Filmem Górskim

To bardzo proste!

1. Wejdź na fanpage 13. Spotkań z Filmem Górskim i polub go. :)
2. W komentarzu pod tym postem podaj tytuł swojego ulubionego filmu górskiego i w kilku zdaniach opowiedz, dlaczego właśnie ten zdobył Twoje uznanie. Udostępnij post.
3. 21.08.2017 r. organizatorzy festiwalu wybiorą 10 najciekawszych wypowiedzi i skontaktują się z ich autorami na FB w celu przekazania wygranych wejściówek na 13. Spotkania z Filmem Górskim.

Serdecznie zachęcamy do udziału i ciekawych dyskusji!

13. Spotkania z Filmem Górskim

Na 13. Spotkaniach z Filmem Górskim czekają na Ciebie:
- światowe i polskie premiery najlepszych filmów górskich z kilkunastu krajów (SzFG jest jedynym festiwalem z Polski, który przynależy do prestiżowego stowarzyszenia The International Alliance for Mountain Film) oraz spotkania z reżyserami
- pokazy znakomitych filmów archiwalnych pozyskanych dzięki współpracy z TVP Historia

Jakie filmy zobaczymy na festiwalu?

Na przełomie sierpnia i września wyświetlonych zostanie 21 filmów w konkursie z 10 krajów (m. in. z Kanady, USA, Argentyny czy Włoch). Zapraszamy na projekcje do Kina Giewont (30 sierpnia - 3 września) i w dużym namiocie na Górnej Równi Krupowej (1 września).

- Pełna lista filmów konkursowych wraz z opisami

Oprócz tego 14 filmów zostanie pokazanych w sekcji pozakonkursowej. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.

- Tutaj natomiast znajduje się lista i opisy filmów pozakonkursowych

Filmy na szczycie

Czasopismo „Taternik” i TVP Historia zapraszają na projekcje niezwykłych filmów dokumentalnych i dyskusję o nich z udziałem wybitnych himalaistów i historyków. Pokazy odbywają się pod patronatem TVP Historia, a wstęp będzie bezpłatny.

Filmy wyświetlone zostaną w ramach "Przeglądu himalaistycznego" oraz "Przeglądu tatrzańskiego".

- Szczegółowe informacje pod tym adresem