Wirtualna Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim już 16 maja

Kategoria: Nowości / Kultura

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na tegoroczną, inną niż wszystkie Noc Muzeów. W związku z pandemią naszą aktywność tej nocy przenosimy do przestrzeni wirtualnej, ale zapewniamy Was, że atrakcji i tym razem nie zabraknie. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a oferta na Noc Muzeów jest naprawdę bardzo różnorodna.

Zaczniemy od wspólnego czytania fragmentów dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza „Mister Price czyli Bzik Tropikalny”. Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli różnych środowisk – naukowego, artystycznego, muzealnego, teatralnego. W akcji wezmą udział: Andrzej Dziuk dyrektor, reżyser i twórca Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Grzegorz Jarzyna dyrektor artystyczny Teatru TR Warszawa, Instytut Witkacego, którego Zarząd przeczyta fragment w podziale na role: Ellinor Golders – Kasia Kobro-Okołowicz
Mr. Price – Przemek Pawlak
Ryszard Golders – Marek Średniawa

1505muzeum

Kolejne odcinki przygotują dla nas: zakopiańska artystka Zuzanna Dembiec i witkacolog Stefan Okołowicz. Nagrania będą również autorstwa pracowników Muzeum Tatrzańskiego.

Ale to dopiero początek akcji, gdyż również internauci będą mogli na swoich profilach społecznościowym zamieszczać własne interpretacje tej sztuki Witkacego. Dzięki oznaczeniu publikowanych materiałów hasztagiem #MisterPriceZakopane poszczególne filmy będą widoczne dla całej społeczności biorącej udział w akcji.

Kolejne wydarzenie to akcja botaniczna „Poznaj przyrodę, która cię otacza”. Wydarzenie będzie zaproszeniem do wspólnej przygody w kontakcie z przyrodą, która jest blisko nas. Bohaterem akcji botanicznej będzie Tytus Chałubiński – patron Muzeum Tatrzańskiego. Autorzy: Monika Pietraszko-Warchałowska i Marcin Warchałowski zaproszą wszystkich, aby wyszli na zewnątrz i w bezpośredniej bliskości poszukali mchów w swoim otoczeniu, zrobili im zdjęcie i wysłali je do publikacji. Będzie to forma poznawania przyrody, która jest wokół nas – będzie to więc zgodne z tym czego chciałby patron Muzeum Tatrzańskiego.

I trzeci, ostatni projekt: „Wyjątkowe kobiety w dziejach Zakopanego” Wojciecha Szatkowskiego. Tutaj zostaną zaprezentowane postacie pań, które miały największy wpływ na historię Zakopanego. W finale znajdzie się pięć kobiet, a łącznie zaprezentowanych zostanie osiem osób nominowanych. Niezależnie od typów autora, również internauci będą mogli zgłaszać swoje kandydatury kobiet, które odcisnęły największe piętno na dziejach stolicy Tatr.

źródło: Muzeum Tatrzańskie

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10216
  • Odsłon artykułów: 28977624
  
  ';