Prezentacja podróżnicza w Rybniku

PODRÓŻNICZY ŻÓŁTY MŁYNEK zaprasza 24 maja (wtorek) 2022 r. o godz. 19.00 na prezentację Mateusza Babilas - „Jak nie bić łbem o skałę - bezpieczeństwo w górach”.

Wstęp na prezentację podróżniczą za jedyne 10 zł/os. Płatność na miejscu w bufecie Klubokawiarni Żółty Młynek (prosimy mieć ze sobą odliczoną kwotę w gotówce – dziękujemy!)

Będzie o zasadach bezpieczeństwa w górach: prognozie pogody, zagrożeniu lawinowym, planowaniu trasy, dobraniu ekipy, ubiorze, pakowaniu plecaka, dodatkowej odzieży, kalorycznym jedzeniu, nawigacji (mapa, kompas GPS), oświetleniu, apteczce, sprzęcie zimowym, łączności i informacji...

ORAZ: Wyjście na szlak - nie zwlekaj. Tempo dostosowane do najsłabszego. Czas. Przebieg zimowych szlaków. Zabłądzenie. Mity (droga do Morskiego Oka, kolory szlaków, mam sprzęt więc jestem bezpieczny). Czego nie robić ze sprzętem (zjeżdżanie w rakach) i wiele wiele innych cennych wskazówek przydatnych w bezpiecznym poruszaniu się w górach...


Oliver Sacks powiedział kiedyś, że każdy z nas konstruuje i żyje swoje "opowiadanie", a to opowiadanie jest naszą tożsamością.

Ja - Mateusz Babilas - mam to szczęście, że z owego opowiadania stworzyłem źródło utrzymania i od przeszło dekady pomagam Klientom - poprzez środki audio-wizualne - opowiadać o swoich markach, produktach i usługach.

Moje opowiadanie nie kończy się jednak na życiu zawodowym. Niezależnie od tego, czy objeżdżam na rowerze duński Bornholm, wspinam się na najwyższy szczyt Austrii, czy podziwiam majestatyczny islandzki Skógafoss zawsze mam ze sobą ten przeklęty, ciężki sprzęt wideo, ale cóż. Taka już moja tożsamość?

Uwielbiam naturę. Jej pustkę i surowe piękno pozbawione ludzkich stalowo-betonowych konstrukcji. Podnoszę ciężary, uprawiam kolarstwo - jak to górskie, tak szosowe i od kiedy pamiętam, chodzę po górach. Miałem przyjemność odwiedzić 11 krajów, wspinałem się w Tatrach, w Wysokim Tyrolu, Dolomitach i Alpach Julijskich. Filmując moje eskapady staram się pokazać nieco piękna tym, którzy nie mają okazji zapuszczać się w takie miejsca. Kiedyś przyjaciółka powiedziała o mnie "z kamerą przez życie" i jest to chyba zdanie najlepiej obrazujące moją tożsamość.

mat.pras. Klubokawiarnia Podróżniczy Żółty Młynek