I Bieszczadzkie Spotkania z Górami

Kategoria: Kultura / Festiwale

Na 14 marca 2020 roku o godzinie 17:00 bieszczadzcy ratownicy górscy zapraszają do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, gdzie odbędą się pierwsze „Bieszczadzkie Spotkania z Górami”. Patronat honorowy nad tą imprezą objęła Grupa Bieszczadzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pierwszym gościem Spotkań będzie Walenty Fiut, który przedstawi prelekcję pt. „Zimowy Everest – 40 lat minęło”, która oczywiście nawiązuje do historycznego wejścia Polaków zimą na „górę gór”.

1003bie

Drugi punkt programu, to kulisy powstającego filmu – „Lutek. Legenda Bieszczadów”. Małgorzata Mielcarek i Robert Żurakowski – reżyserzy tego dzieła – zabiorą nas w wirtualną podróż do schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej, którego gospodarzem przez kilkadziesiąt lat był właśnie tytułowy bohater filmu. Autorzy pokażą niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady.

Dla tych, którzy przybędą na „Bieszczadzkie Spotkania z Górami” czeka wiele niespodzianek i niespotykana w innym miejscu atmosfera.

Bilety 10 zł - rezerwacja na stronie www.ginacezawody.pl .

źródło: FB/GOPR Bieszczady

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10108
  • Odsłon artykułów: 28144272
  
  ';