Tegoroczna edycja Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich - skromniejsza, tylko jednodniowa i z ograniczoną liczbą widzów. Zapraszamy wszystkich kochających góry, aby w tym ciężkim czasie spotkać się, porozmawiać i obejrzeć znakomite filmy górskie.

Tegoroczny przegląd w całości zdominowany przez tematy himalajskie. Twórcy filmu Ghosts Above mierzą się z zagadką pierwszego wejścia na Mount Everest. Znakomity słowacki filmowiec Pavol Barabas w Addicted to Altitude przybliża widzom historię słowackich wspinaczy zdobywających himalajskie szczyty. K2: pierwszy zjazd to z kolei historia wspinaczki i pierwszego zjazdu narciarskiego z K2. Alex Tchikon od lat koncentruje swój wysiłek na zimowym zdobywaniu ośmiotysięczników. Na swoim koncie ma pierwsze zimowe wejście na Nangę Parbat. Film Everest. A Superhuman Challenge jest zapisem jego próby zimowego wejścia Na Mount Everest.

2310przeglad

Zapraszamy do Rialta

7 listopada | sobota


13.30 Ghosts above, reż. Renan Ozturk, Jay Macmillan, Taylor Rees, USA, 2020, 37 min
Wild Love, reż. Paul Autric, Quentin Camus, Léa Georges, Maryka Laudet, Zoé Sottiaux, Corentin Yvergniaux, Francja, 2018, 7 min
Addicted to Altitude, reż. Pavol Barabas, Słowacja, 2017, 63 min

15.45 K2: pierwszy zjazd, reż. S. Batyra, Polska, 2020, 66 min
Po seansie rozmowa on-line z Bartłomiejem Bargielem

18.00 Everest. A superhuman challenge, reż. A. Barez, 2017, 101 min

20.15 Biegiem po ośmiotysięczniki – prelekcja i spotkanie z Magdaleną Gorzkowską

Program wraz opisami filmów: https://www.filmowa.net/content/5432.html?view=eventplace=1

Karnety całodniowe: 55 zł

Źródło:
mat.pras. Kinoteatr Rialto