Hrubo Watra dla Szymona! Charytatywny Festiwal Outdoorowy

Kategoria: Kultura / Festiwale

Charytatywny Festiwal Outdoorowy dla Szymona Klimka Szałas na Polanie, Polana Biały Potok, Witów 10.08.2019, godzina 9:00. Póki płonie ognisko, nadzieja nie gaśnie! Za każdym razem, kiedy tylko Szymek, dla przyjaciół Dyduś, się pojawiał, od razu robiło się jaśniej.

On miał w sobie prawdziwy ogień i sześć ton iskier pozytywnej energii.
Miał.

Człowiek petarda – tak zawsze o nim mówiliśmy.
Mówiliśmy.

Guz mózgu, fatalny stan pooperacyjny i proza życia w postaci opieki rodziców będących w podeszłym wieku. Dyduś zawsze dzielił się z nami swoją radością życia.
Pora na rewanż!

Przyjdź, dorzuć swoją kłodę do symbolicznego ognia dla Szymka. Niech zrobi mu się cieplej, jaśniej. Bądź z nami 10 sierpnia, Szałas na Polanie - Polana Biały Potok w Witowie, wesprzyj go finansowo, zrób do dla niego i dla świata, bo właśnie dzięki takim jak Szymek jest on naprawdę lepszym miejscem!

Zróbmy ogień! Dyduś! Idziemy!

Szczegóły na www.hrubowatra.pl

Dorzuć swoją iskrę do ogniska, licytuj, dawaj światło!

0708hrubo

Zobacz naszą na aukcję Allegro. Dziel się dobrem i dawaj radość sobie.

Są z nami m.in. Adam Małysz, Andrzej Bargiel, Justyna Kowalczyk!

⦁ Narty z podpisem Jędrka Bargiela
⦁ Rękawice bokserskie z podpisem Artura Szpilki
⦁ Krótkie spodenki z podpisem Karoliny Kowalkiewicz – Mistrzyni KSW do 52 kg
⦁ Jedna rękawica MMA z podpisem Michała Materli, druga z tej samej serii też z podpisami zawodników MMA
⦁ Koszulka z podpisami piłkarzy WISŁY KRAKÓW
⦁ Wejście na Mnicha dla 2 osób z przewodnikiem wysokogórskim Zdzisławem Chmielem
⦁ Czapeczka biegowa z podpisem Justyny Kowalczyk
⦁ Numer startowy z pucharu świata w Lillehammer z podpisem Justyny Kowalczyk
⦁ Rękawica MMA z podpisem Różala
⦁ Rękawice MMA z podpisem Krissa Jotko
⦁ Medal z podpisem Adama Małysza
⦁ Model, który przedstawia odwzorowanie topografii Tatr, został on podzielony na 500 fragmentów.
⦁ Zegarek firmy Earnshaw
⦁ Berserk On The Top – unikatowa, ekologiczna biżuteria (kolczyki Góry - Koło Podbiegunowe, Abisko + kolczyki Łomnica Tatry Słowackie) .
⦁ 15. Spotkania z Filmem Górskim - karnety i podpisane książki przez gości ostatnich edycji

Każda złotówka się liczy. Dorzuć on-line swoją kłodkę do ogniska dla Szymona.

Charytatywny Festiwal Outdoorowy – ramowy program:

08:30 Sztafeta biegowa pod przewodnictwem Przemka Sobczyka z Zakopanego, z domu Szymka, do Witowa (Polana Biały Potok) – Ogień dla Szymona
09:00 Rozpalenie Watry – Szałas na Polanie
09:15 Wycieczka Przyrodnicza z Janem Krzeptowski-Sabałą | Trasa: Kiry – Polana Pisana – Wąwóz Kraków – schronisko Ornak (Uwaga! Dla wszystkich uczestników będzie czekała cudowna szarlotka) – Smreczyński Staw – Kiry. Długość trasy: 15 km. Czas trwania wycieczki: 6-7 godzin
09:15 Wycieczka Nordic Walking śladami filmowych historii Kościeliska w towarzystwie Agnieszki Sitarz, prowadzenie Halina Olejniczak. Czas trwania wycieczki: 4 godziny
09:30 Rowerowe Podhale | Rajd rodzinny do Chochołowskiej |  Czas trwania wycieczki: 4 godziny
09:30 Trening na rowerach szosowych z Robertem Kojem | Czas trwania wycieczki: 4 godziny
10:00 Otwarcie miasteczka atrakcji dla dzieci. Tory przeszkód: biegowy, rowerowy, boisko do piłki nożnej
11:00 Wspinaczka pod czujnym okiem Karoliny Klimek – 2 godziny
11:00 Zumba dla małych i dużych | Joga
12:00 Zrób sobie pizzę – w tym pomoże Wam Szymon Styrczula-Maśniok
14:00 Warsztaty z metody Wim Hofa | instruktor Michał Sroka – 4 godziny
14:00 Oddychanie dla zdrowia | instruktor   Maciej Szyszka – 4 godziny
16:00 Wspinaczka pod czujnym okiem Karoliny Klimek – 2 godziny
16:00 Zumba dla małych i dużych | Joga
17:00 Wizyta w Muzeum Oscypka | Czas trwania wycieczki: 2 godziny
19:00 Otwarcie licytacji, przedstawienie przedmiotów licytacji
20:00 Hrubo Watra – Posiady przy ognisku:
 
Kochani, aby wziąć udział w jakiejś aktywności podczas Hrubej Watry prosimy o zakup cegiełki o wartości minimum 30 zł. Razem możemy więcej! Cały dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Szymka.  Liczymy na Was!
Dzieci biorą udział bezpłatnie!
Miejsce:
Szałas na Polanie - http://szalasnapolanie.pl/
Droga do Doliny Lejowej
34-511 Kościelisko

 

0708hrubo 1
na zdjęciu Szymon Klimek

Szymek Klimek i jego historia…

Historia nas wszystkich…

Szymon Klimek urodził się i mieszkał w Zakopanem, od dziecka kochał góry i ludzi. Jego największą pasją było narciarstwo alpejskie. Reprezentował nasz kraj w barwach Zakopiańskiego Wojskowego Klubu Sportowego. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Był fantastycznym instruktorem narciarskim i snowboardowym, który wszystkich ujmował charyzmą, śmiechem i miłością do gór. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazywał innym. Zawsze chętny do pomocy i wspierania tych najbiedniejszych. Szkolił dzieci z domów dziecka oraz organizował dla nich wsparcie i pomoc.
Inną jego pasją była wysokość. Dzięki temu, że zupełnie się jej nie bał był ceniony jako człowiek od trudnych zadań podczas prac na wysokościach. Gdy zima się kończyła zaczynał jeździć po całej Polsce i wykonywał najróżniejsze prace na wysokościach. Gdy wracał do domu zawsze opowiadał historie mrożące krew w żyłach typu wiszenia na kominie, który miał wysokość 250 metrów podczas silnego wiatru.

Zawsze marzył o swoim małym bisnesie. I gdy nadarzyła się okazja zaczął sprowadzać narty z różnych wypożyczalni nart w europie i handlował nimi na Podhalu. Poświęcał temu bardzo wiele czasu i energii. Dzięki jego usposobienia do ludzi interes rozwijał się bardzo prężnie. Po kilku latach otworzył mały sklepik na Krupówkach z nartami oraz sportowymi rzeczami a także w czasie zimowym prowadził wypożyczalnie nart. Zatrudnił do pomocy kilku pracowników, którzy poczuli klimat Szymka odnośnie pracy z ludźmi i sklep rozwijał się w niesamowitym tempie. Wielu ludzi, którzy trafili tam pierwszy raz wracało potem niekoniecznie już na zakupy ale napić się kawy w wesołym towarzystwie. Było to miejsce, w którym zapominało się o całym świecie.
Następnym posunięciem Szymka było otwarcie już dużego sklepu ze sportowymi rzeczami. Atmosfera przeniosła się także do tego sklepu i do następnego, który Szymek otworzył także na Krupówkach.

Oczywiście jak to w biznesie były wzloty i upadki z którymi Szymek radził sobie bardzo dobrze.
Sytuacja się zmieniła gdy Szymek zaczął coraz więcej zadań zrzucać na podwładnych. W pewnym momencie stracił zaangażowanie i coraz więcej czasu spędzał poza sklepami. Niestety pracownicy nie udźwignęli obowiązków, za które do tej pory szef był odpowiedzialny. Sklepy zaczęły podupadać a długi się mnożyć co doprowadziło do ich zamknięcia. Nie było wiadomo co tak naprawdę się dzieje bo Szymek nie chciał o tym rozmawiać ani wcześniej ani po zamknięciu sklepów. Przeżył to bardzo ale w dalszym ciągu odmawiał pomocy. Po jakimś czasie udało się go w końcu namówić na tomograf bo narzekał na ciągły ból głowy. Okazało się, że ma guza w płacie czołowym wielkości 5 cm. Lekarze zdecydowali, że operację trzeba zrobić jak najszybciej ponieważ bali się, że może dojść do jego pęknięcia.

27 marca 2015 Szymon przeszedł operację usunięcia guza mózgu w wyniku, której doszło do licznych powikłań, bardzo długo przebywał w śpiączce. Rodzina podejmowała różne próby przywrócenia Szymka do zdrowia niestety bez skutku. Obecnie jest w stanie wegetatywnym. Jest wybudzony ale nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym. Wymaga całodobowej opieki oraz kosztownych lekarstw. Jego dzień wypełniają różne formy rehabilitacji, które mogą mu przywrócić sprawność psychiczną i fizyczną. W 2016 roku odbyła się impreza charytatywna, której inicjatorką była jego była dziewczyna oraz jej koleżanka. Dzięki zebranej sumie pieniędzy można było zakupić niezbędne rzeczy do opieki nad chorym Szymkiem w domu.

Bądźcie z Szymkiem 10 sierpnia! Hrubo Watra jest dla niego!

Źródło:
materiały organizatowa

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10208
  • Odsłon artykułów: 28941577
  
  ';