Karkonoskie Dni Lajtowe

Kategoria: Kultura / Festiwale

Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski zapraszają w dniach 29.11.- 1.12.2019 r. wszystkich miłośników gór, podróżników i nie tylko na jubileuszową XX edycję festiwalu górskiego „Karkonoskie Dni Lajtowe”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski (sala kinowa).

PROGRAM XX Karkonoskich Dni Lajtowych:

2510lajt

Piątek, 29.11.2019 r.
sala kinowa / hotel Gołębiewski
17:00-17:50 film „Piz Badile”.
18:00-18:50 film „Ponad szczytami”.
19:00-19.30 Krystian Madeja - wspomnienie.
20.00-22.00 Wieczorek wspominkowy przy ognisku, teren Hotelu Gołębiewski
Sobota 30.11.2019 r.
7.00 Bieg na Śnieżkę z Robertem Jańcem.
7.00 Wejście nordic walking na Śnieżkę z instruktorami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.
sala kinowa / hotel Gołębiewski
10.00-10.45 Danuta Piotrowska – W lodowym świecie Trolli
10.45-11.15 Magda Lassota – W cieniu Everestu
11.15-11.45 prof. Joanna Femiak - Etyczny i antropologiczny wymiar sportów górskich
11.45-12.30 Roman Abildaev – Zimowa wyprawa na K2
12.30-13.30 Waldemar Kowalewski – Moje K2
Przerwa obiadowa
15.00-15.50 Andrzej Marcisz – W tatrzańskich ścianach, na graniach i turnicach
16.00-16.50 Aleksandra Taistra – Pionowy świat Oli.
17:00-17.15 Impro Silesia- zapowiedź wieczoru
17.20-18.50 Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Aleksander Lwow i Przemysław Piasecki – 40 lat minęło jak 1 dzień, czyli od zimowego Everestu po zimowe K2.
Panel dyskusyjny poprowadzą Ilona Łęcka oraz Tomasz Cylka.
19.00-19.20 Bogusław Magrel – XX lat Karkonoskich Dni Lajtowych
19.30 Wręczenie nagrody Primus Inter Pares 2019
sala bankietowa / hotel Gołębiewski
21:15- 22:00 Komediowy spektakl improwizowany – Impro Silesia
22.00-1.00 Koncert zespołu Backstage

Niedziela 25.11.2018 r.
sala kinowa / hotel Gołębiewski
9.30 - 11.00 Jarosław Botor – medycyna górska (warsztaty- obowiązują zapisy)
11.00-11.50 Agnieszka Bielecka – Nun, czyli 7000 m w Ladakhu
12.00-12.50 Lutz Maurer – Z kamerą przez góry całego świata
13.00-13.50 Read Macadam – 5.14 w Omanie i Arabii Saudyjskiej
14.00-14.50 Jarosław Zdanowicz – Moja droga na Gasherbrum II
15.00-15.50 Denis Urubko – Doktor House na G2
16.00-17.15 Adam Bielecki – Gasherbrums exploration
Zakończenie festiwalu i rozdanie nagród.
Uwaga: Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu.

Źródło:
mat.pras. Polski Klub Alpejski

Komentarze

  • Brak komentarzy...

    Dodaj komentarz


    Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

    male dolomity

    Popularne

    Blogi

    FundacjaTOPR 271x62_v1

    TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

    Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

    Statystyki

    • Artykułów: 10143
    • Odsłon artykułów: 28443836
    
    ';