Z kamerą na lodowiec - relacja

Kategoria: Kultura / Film

Zapraszamy na relację z kilkudniowego wyjazdu skiturowego na lodowiec Kaunertal w austriackim Tyrolu - Snowstory. Głównym założeniem jego twórców było zainspirowanie miłośników gór do działania, ale również przypomnienie im, że na udany i bezpieczny wypad w góry składa się wiele elemtów.

Te elementy to:

- zaplanowanie wyprawy, w tym sprawdzenie warunków, prognozy pogody, komunikatu lawinowego i dokładne opracowanie trasy;
- zadbanie o odpowiednią odzieży i sprzęt (w tym detektor lawinowy, sondę i łopatkę);
- zachowanie respektu do gór i nie przecenianie swoich umiejętności;
- przygotowanie się na ewentualne problemy, czyli m.in. zapisanie numeru służb ratunkowych, oraz ubezpiecznie - szczególnie w czasie wypraw poza granice Polski.

film1601

 

Za zdjęcia i produkcję odpowiedzialny jest Konstanty Strzelski (delikatesyfilmowe.pl). Operatorem kamery ujęć w ruchu był Wojtek Bulas, który korzystał z gimbala FeiyuTech A2000 i kamery Sony FS700. Ekipa pracowała w temperaturach poniżej -17 stopni Celsjusza, na wysokości przeszło 3000 m n.p.m. Zdjęcia powstawały w terenie górskim, poza wyznaczonymi trasami. Specyficzne warunki wymagały sprzętu, którego waga, gabaryty i funkcjonalność pozwolą na filmowanie w czasie jazdy na nartach i łatwe przemieszczanie się w trudnym terenie.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy z gimbalem A2000:


 

źródło:

mat. pras.SNOW PR Events Communications

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 9961
  • Odsłon artykułów: 27287269
  
  ';