Literatura górska w Polsce w ostatnich latach wzbogaciła się o wiele dobrych pozycji. Nie inaczej jest w tym roku, który zamknie najnowsza pozycja Krzysztofa Wielickiego, Marcina Pietraszewskiego i Dariusza Kortko o życiu polskiego himalaisty. Między innymi tej książce poświęcony będzie kolejny odcinek „Ligi literackiej”, który emitowany będzie w najbliższy czwartek na antenie TVP Sport.

2310liga 

Krzysztof Baranowski (Sportowa Książka Roku) i Norbert Tkacz (Niezwykłe Opowieści Sportowe) pojawili się na tegorocznej edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, aby porozmawiać z Krzysztofem Wielickim – polskim wspinaczem, taternikiem, alpinistą i himalaistą – m.in. o nowej książce „Piekło mnie nie chciało”, która swoją premierę będzie miała w listopadzie br. Drugim gościem programu będzie Dominik Szczepański – autor biografii Adama Bieleckiego i Tomasza Mackiewicza.

Trzeci odcinek „Ligi literackiej” wyemitowany zostanie na antenie TVP Sport w czwartek, 24.10.2019 r. o godzinie 22:35. Wszystkie odcinki oglądać można po ich emisji również na stronie internetowej stacji oraz w jej aplikacji mobilnej.

 

AKTUALIZACJA (z 25.10.):

Jeśli czekaliście wczoraj na Ligę Literacką pewnie się rozczarowaliście. W związku z problemami technicznymi nadawcy odcinek nie został wczoraj wyemitowany. Szkoda, bo w 30. rocznicę śmierci Jerzego Kukuczki przygotowaliśmy dla Was materiał o książkach górskich.

Awarię TVP Sport nadrobi dwiema emisjami tego odcinka:
- w sobotę (26.10.) o 9:50
- w niedzielę (27.10.) o 17:25

 

Źródło:
mat.pras. Sportowa Książka Roku, Krzysztof Baranowski;

FB/Sportowa Książka Roku