Ladyboys, czyli kilka kadrów z jednego występu kabaretowego… wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Kategoria: Kultura / Fotografia

Serdecznie zapraszamy na następną wystawę z cyklu jubileuszowego - 40-lecie Okręgu Szczecińskiego ZPAF. Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00 w Galerii OS ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT.

Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

DANUTA PIOTROWSKA – “LADY BOYS”
28.02.2018 – 18.04.2018
Wernisaż 28.02.2018 godz. 18.00

Galeria Okręgu Szczecińskiego ZPAF
Wydział Elektryczny ZUT
Szczecin, ul. 26 Kwietnia 10

Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Danuta Piotrowska – urodziła się i mieszka w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Związku Polskich Fotografów Przyrody. Autorka fotograficznych wystaw indywidualnych i współuczestniczka wystaw zbiorowych.

Ladyboys, czyli kilka kadrów z jednego występu kabaretowego…,

Tajlandia, Pattaya, Kabaret Alkazar, bajecznie barwna rewia transseksualistów i transwestytów .
Wszystkie uczestniczki wycieczki z zainteresowaniem wyczekiwały spotkania z najpiękniejszymi Tajkami, a heteroseksualni mężczyźni występ zbojkotowali.
- Dlaczego nie chcecie tego przedstawienia obejrzeć?
- Bo nie!
- Macie jakieś uprzedzenia? Dlaczego nie?
- Nie, bo nie!

Z czego wynikało takie niepoważne zachowanie? Przede wszystkim z braku wiedzy, niezrozumienia zjawiska ze względu na różnice kulturowe, które dzielą mieszkańców chrześcijańskiej Europy, od Tajów.
Określenie Ladyboy jest terminem stworzonym przez Anglików, ponieważ w naszej kulturze nie ma odpowiednika tajskiego Kathoey, czyli osoby trzeciej płci, która nie jest ani kobietą, ani mężczyzną.

Buddyzm, w odróżnieniu od innych religii świata, wyróżnia trzy płcie. Tajowie uważają, że człowiek swojej seksualności nie wybiera, a rodzi się z nią. Bycie transwestytą/ transseksualistą w Tajlandii nie jest stygmatem. Wielu tajskich chłopców, marzących o zmianie płci, pragnie osiągnąć sukces, wygrywając wybory piękności – Miss Tiffany’s, zostając gwiazdami radia i telewizji, piosenkarkami, bizneswoman, czy nawet sportowcami tak jak „Piękny Bokser” – Parinya Charoenphol. Transseksualiści i transwestyci młodość poświęcają karierze i zabezpieczeniu swojej przyszłości. Pracują w showbiznesie lub seksbiznesie, więc szybko kończą kariery. Przemianę w kobietę rozpoczyna się od terapii hormonalnej, a kończy bolesnymi i kosztownymi operacjami. Azjaci przez swoją drobną, szczupłą budowę i wysoki tembr głosu świetnie adaptują się do roli kobiety. Dobrze „zrobiony” Ladyboy jest o niebo seksowniejszy i ponętniejszy od przeciętnej Tajki. Posiada długie i zdrowe włosy, jędrny i idealnie kształtny biust, bezdyskusyjnie zgrabną pupę i nogi tak szczupłe, jak u modelki wybiegowej. Ponadto są żywiołowi i bardzo kobiecy w swoim zachowaniu, w odróżnieniu od cichych i spokojnych Tajek.
Sprzyjającym akceptacji zatrudnienia w showbusinessie czy seksbusinessie jest fakt, że Tajlandii dzieci mają obowiązek utrzymywania rodziców i reszty rodziny, a ten business pozwala „łatwo i dużo” zarobić. Pieniądze pozwalają nie tylko zmazać skazę swojej seksualność, ale przede wszystkim wybić się, zdobyć szacunek i pozycję w społeczeństwie.

Tajowie są niezwykle tolerancyjni, co wynika z buddyzmu. Nie ma zatem publicznego piętnowania odmienności seksualnych, nie ma wytykania palcami ani docinków, nie ma skinów ani narodowców chętnych przebiec się za transwestytą/ transseksualistą z kijem baseballowym.… W przeciwieństwie...

W tekście wykorzystano tekst z Blogosfrera Transwestyci i transseksualiści – Prosto z Tajlandii Piotr Druzgała

Wernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej
Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10146
  • Odsłon artykułów: 28523466
  
  ';