„Trolltindene 1972, 1974, 1977” to książka dla czytelników interesujących się górami, literaturą górską i alpinistami tworzącymi historię alpinizmu.

Doceniali jej walory także czytelnicy nie związani z górami.

„Trolltindene 1972, 1974, 1977” to kolejna, już piąta książka-album z serii „In memoriam Tadeusz Piotrowski”, którą tworzą reprinty tomów napisanych przez Tadeusza Piotrowskiego przed laty, a także książki których napisać nie zdążył.

Ten tom, to wznowienie, w rozszerzonej formie, znanej i cenionej w środowisku górskim pozycji „W lodowym świecie trolli” opisującej trzy pionierskie, zimowe zmagania z potężnym murem Trolltindene w Górach Skandynawskich. Ich przejścia zapisały się na trwałe w historii polskich osiągnięć górskich.

Wszystkie książki z serii „In memoriam Tadeusz Piotrowski” można nabyć w internetowych księgarniach wysyłkowych https://www.ksiazkigor.pl/ , natomiast egzemplarze z autografem lub imienną dedykacją, składając zamówienie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tadeusz Piotrowski - polski taternik, alpinista i himalaista, autor książek o tematyce wspinaczkowej - urodził się w 1940 w Kołkach na Wołyniu Jak podaje Wikipedia, wspinaczki w Tatrach rozpoczął w początku lat 60-tych, w czasie studiów na Politechnice Szczecińskiej. Na przełomie lat 60-tych i 70-tych zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego.

Tadeusz Piotrowski zmarł 10 lipca 1986 na stokach K2 w Karakorum.

 

Źródła: mat. pras./Wikipedia