Kolejna edycja największego literackiego plebiscytu w Polsce jest na półmetku. Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku portalu lubimyczytać.pl.

Wśród nominowanych tytułów znalazły się między innymi książki: "Kurtyka. Sztuka wolności" pióra Bernadette McDonald i napisana przez Bartka Dobrocha biografia himalaisty Artura Hajzera zatytułowana "Artur Hajzer. Droga słonia" (kategoria Autobiografia, biografia, wspomnienia), a także "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć" autorstwa dziennikarki Beaty Sabały-Zielińskiej (kategoria Literatura faktu, publicystyka).

ksiazkatopr0811
Archiwum

Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl, mówi: Tegoroczne nominacje plebiscytowe to dobre i mocne tytuły, wybrane spośród najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez czytelników serwisu książek wydanych w 2018 roku. To nasi użytkownicy są autorami sukcesu pisarzy, to oni tworzą wielką społeczność lubimyczytać.pl i to dlatego właśnie w rękach internautów leży wybranie Książki Roku 2018 w 12 kategoriach. Użytkownicy naszego portalu to odbiorcy kultury świadomi swoich gustów i potrzeb, którzy miesięcznie dodają do lubimyczytać.pl 125 tysięcy ocen książek i 15 tysięcy opinii. Teraz,głosując w plebiscycie na wybrane książki,czytelnicy mogą podziękować ich autorom i wydawcom za wspaniałe literackie doznania roku 2018.

Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca.
W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu na bieżąco będzie można śledzić ogólną liczbę oddanych głosów – to, ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, okaże się dopiero po zakończeniu Plebiscytu. Już na początku marca dowiemy się, które pozycje zasłużyły, według internautów, na tytuły Książek Roku 2018 portalu lubimyczytać.pl.

Teraz internauci wybiorą najlepsze książki ubiegłego roku, nominowane w Plebiscycie Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl – mają na to czas do 28 lutego.

Źródło:
mat.pras. lubimyczytać.pl