Projekt 100 wulkanów – Grzegorz Gawlik

Kategoria: Literatura / Recenzje

Książka ta to jednocześnie doskonały przewodnik – przewodnik po wulkanach! Czegoś tak szczegółowego i kompletnego chyba jeszcze nie było. Autor opisuje tu autentyczne ścieżki i sposoby wejścia na określone wulkany (te wygasłe, uśpione, aktywne, najwyższe, znane i nieznane), niezbędny sprzęt (przy okazji zapraszamy do naszego górskiego sklepu), informacje praktyczne, to jak daną podróż zorganizować i zaplanować pod względem logistycznym – m.in.. porusza on kwestie, bezpieczeństwa, dojazdu, noclegów, kosztów, gdzie można zobaczyć prawdziwą, kotłującą się lawę itd.

2206wulkany

 

W tym znakomitym przewodniku, wydanym nakładem Wydawnictwa Bezdroża, znajdziemy również odpowiedź na pytanie:

Gdzie w Polsce są wulkany?

Nie brakuje też przeróżnego rodzaju ciekawostek, anegdot i opisów interesujących miejsc.

Z drugiej jednak strony, a może przede wszystkim, „Projekt 100 wulkanów” Gawlika to autentyczny zapis jego dzienników jakie powstawały w ramach właśnie jego podróży i realizowania tego ambitnego celu. Na plan pierwszy wysuwa się tu autentyczność przekazu i prostota oraz doskonałe oddanie wszelkich emocji.

Książka ta to idealna pozycja dla wszystkich miłośników gór i trekkingu, których fascynują wulkany i chcą je zdobywać. Jest również pięknie wydana. Nie zabrakło też tu można mnóstwo fantastycznych zdjęć, mapki oraz wiele praktycznych porad i informacji.

Sam Grzegorz Gawlik to zapalony podróżnik, alpinista i zdobywca wulkanów. Ponadto jest dziennikarzem i fotografem. Odbył podróże po około 100 krajach na 6 kontynentach. Znany jest również z tego, że często wspina się i podróżuje samotnie.

Jego „PROJEKT 100 WULKANÓW” to jak się nie trudno domyśleć – zdobycie 100 wulkanów z czego przynajmniej połowa to w założeniu - wulkany aktywne! Projekt odznacza się dużą skalą trudności, ma charakter wyczynowy, eksploracyjny oraz naukowy.

Jest m.in. laureatem nagrody im. Andrzeja Zawady przyznanej za dotychczasowe osiągnięcia i projekt „100 wulkanów”.

Eksplorował również tereny polarne, liczne lodowce, pustynie, lasy tropikalne, jaskinie i wiele innych ciekawych miejsc.


Bartek Michalak

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10139
  • Odsłon artykułów: 28418211
  
  ';