Premiera książki "Zaklętym w górski kamień. Tragedie złotej ery polskiego himalaizmu" Krystyny Palmowskiej na 25 Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju!

Wnikliwa analiza wydarzeń z kilkunastu wypraw górskich, które zakończyły się tragicznie ze szczegółową dokumentacją każdej historii. Krystynie Palmowskiej udało się dotrzeć do ogromnej ilości źródeł, opisujących te sytuacje, i przytoczyć je w swojej analizie. Czytając kolejne opisy, dochodzimy do wniosku, że często przyczyną późniejszych dramatów są drobne błędy lub zaniechania, które później sumują się w tragiczne skutki. W większości tych wypadków nie dostrzeżono w porę realnego zagrożenia.

1609palmowska

Widzimy jak ważną staje się ocena sytuacji: zauważenie w porę zmian w zachowaniu i kondycji partnera, właściwa reakcja na zmieniające się warunki pogodowe, niedoprowadzanie do zbyt długiego przebywania w „strefie śmierci”. Niewykluczone, że nawet takich zagrożeń obiektywnych jak lawiny, udałoby się uniknąć poprzez właściwą ocenę sytuacji. Wyprawy będące przedmiotem tej książki miały miejsce w okresie tak zwanej „ złotej ery” polskiego himalaizmu.
Zapraszamy na wysłuchanie wywiadu Michała Olszańskiego z Krystyną Palmowską i Anną Czerwińską, 17 września (czwartek), godz. 13:30, który będzie miał miejsce w ramach Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju:

LINK: https://festiwalgorski2020.sched.com/event/e56A/z-anna-czerwinska-i-krystyna-palmowska-rozmawia-michal-olszanski-michal-olszanski-talks-with-anna-czerwinska-and-krystyna-palmowska?iframe=no&;w=100%&sidebar=yes&bg=no

Również w ramach Festiwalu Krystyna Palmowska będzie podpisywać swoją książkę 19 września (sobota), godz. 14.15:

LINK: https://festiwalgorski2020.sched.com/event/eHaG/krystyna-palmowska-podpisuje-premierowa-ksiazke-zakletym-w-gorski-kamien?iframe=no;;w=100;sidebar=yes;bg=no

Źródło:
mat.pras. Wydawnictwo Stapis