Przedpremiera książki odbędzie się w Krakowie. 

10 czerwca o godzinie 17 na Placu Szczepańskim w Teatrze Starym w Krakowie spotkanie poprowadzi Małgorzata Bugaj. O swojej książce opowie Anna Solska-Mackiewicz. Fragmenty przeczytają: Małgorzata Zawadzka i Krystian Durman. "Tomek, mój wszechświat. Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu" ukazało się nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Poniżej opis wydawcy:
W styczniu 2018 roku miała miejsce jedna z największych tragedii, a jednocześnie najbardziej spektakularna akcja ratunkowa w dziejach polskiego himalaizmu. To właśnie wtedy Tomasz Mackiewicz i Élisabeth Revol podjęli kolejną próbę zimowego wejścia na Nanga Parbat. Zdobycie szczytu w lekkim stylu alpejskim przez tę dwójkę stało się początkiem dramatycznej walki o życie Tomasza, u którego rozwinęła się choroba wysokościowa. Na ratunek wspinaczom ruszyli członkowie polskiej narodowej wyprawy na K2…

Od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, minęło pięć lat. Teraz przypomina o nich Anna Solska-Mackiewicz: żona, matka, towarzyszka życia. „Tomek, mój wszechświat” to nie tylko wspomnienie o zmarłym himalaiście, ale przede wszystkim niesamowita rozmowa kobiety z ukochanym mężczyzną, który spoczął na zawsze na Nanga Parbat – górze swojego przeznaczenia. To także intymny zapis procesu żałoby i radzenia sobie z nią. A nade wszystko hołd dla wyjątkowego człowieka i miłości: niełatwej, ale wyzwalającej.

Źródło:
Wydawnictwo Bezdroża
fb/Ana Solska-Mackiewicz