Nowe tytuły Wydawnicta Burda Książki

Kategoria: Kultura / Prasa

Mamy przyjemność zaprezntować nowe pozycje, które ukazaly się nakładem Wydawnictwa Burda Książki. Są to: "Blondynka na Amazonce", "Blondynka na Orinoko", "Blondynka na Rio Negro" Beaty Pawlikowskiej, "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin" Aleksandry Świstow, "Morze Śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie", a także "Beskidy. Góry dla niecierpliwych", Dariusza Jędrzejewskiego.

Blondynka na Orinoko, Rio Negro i Amazonce

Wielka wyprawa Beaty Pawlikowskiej

Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną tajemnic dżunglę amazońską. I żądna przygód blondynka, z plecakiem, pozytywnym myśleniem i teoretycznie niewykonalnym planem, żeby przepłynąć po rzekach z Wenezueli aż do Brazylii. Beata Pawlikowska zaczęła swoją podróż na Orinoko, dotarła do Rio Negro, a potem do Amazonki – łodziami, statkami, a czasem nawet wpław. Swoją przygodę opisuje w książce „Blondynka na Amazonce” wydanej pod marką National Geographic, która ukazała się 13 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki wraz z nowymi wydaniami „Blondynki na Orinoko” i „Blondynki na Rio Negro”.

Beata Pawlikowska dotarła tym razem do jednej z najsłynniejszych i największych rzek świata – Amazonki. Okazuje się, że ta dzika i wielka rzeka skrywa wiele tajemnic. Podróżniczka miała okazję nie tylko przyjrzeć się egzotycznym krajobrazom, ale też poznać styl życia i kulturę tubylców. W książce „Blondynka na Amazonce” przybliża tamtejsze kontrasty – nadmiar towarów tworzy iluzję dostatku, jednak to wszystko jest dostępne tylko dla bogatych. Biednym pozostaje niewolnicza praca, walka o przetrwanie i brak poczucia bezpieczeństwa.

Amazonka to ostatni etap wielkiej podróż Beaty Pawlikowskiej. Autorka przepłynęła po rzekach z Wenezueli aż do Brazylii. Zaczęła od Orinoko, by dostać się do Rio Negro, aż w końcu dotrzeć do Amazonki. Podróżniczka zdradza, jak przeżyła skrajne upały i lodowate burze, wspomina poznanych przypadkowo ludzi oraz tamtejsze zapachy i smaki, m.in. prażonego manioku i fasoli. Opowiada m.in. o mieście Manaus, które bogacze chcieli przemienić w „Paryż dżungli”, więc zbudowali tam słynną operę, fontanny i eleganckie parki. W książce nie zabrakło także przemyśleń tytułowej Blondynki – o uprzedzeniach i stereotypach, wolności, odwadze i miłości.

W książce „Blondynka na Orinoko“ Beata Pawlikowska opowiada czytelnikom swoje niezwykłe przygody o wtapianiu się w miejscowe życie, radzeniu sobie z tropikalnym upałem, mieszkaniu na łodzi i kąpielach w dzikiej rzece. Natomiast w książce „Blondynka na Rio Negro“ wspomina, jak musiała czekać na łódź przez kilka dni w bezludnym miasteczku, płynęła z czterema żołnierzami oraz małpą na pokładzie czy walczyła z komarami i żelaznymi muchami.

Inne książki Beaty Pawlikowskiej

Inne książki Beaty Pawlikowskiej

O autorce:
Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”. Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące książki Beaty Pawlikowskiej: „Blondynka na Jawie”, „Blondynka na Bali”, „Blondynka w Chinach”, „Blondynka na tropie tajemnic”, „Blondynka w kwiecie lotosu”, „Blondynka w zaginionych światach”, „Dziennik podróżnika”.

Dane wydawnicze:
Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Blondynka na Amazonce”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596- 616-9, cena: 36,90 zł, format 150 x 210 mm, liczba stron: 400, oprawa twarda, data premiery: 13 maja 2015 r.
Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Blondynka na Orinoko”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-614-5, cena: 36,90 zł, format 150 x 210 mm, liczba stron: 400, oprawa twarda, data premiery: 13 maja 2015 r.
Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Blondynka na Rio Negro”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-615-2, cena: 36,90 zł, format 150 x 210 mm, liczba stron: 400, oprawa twarda, data premiery: 13 maja 2015 r.

Laureatka TRAVELERÓW 2014 przedstawia

Chińska codzienność oczami Polki

Laowai – tak Chińczycy mówią na obcokrajowców. Laowaiem była właśnie Aleksandra Świstow, która w Państwie Środka spędziła 2,5 roku. W książce „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin” opisuje chińską codzienność, która czasem nosi znamiona sportu wyczynowego, komunikacyjne omyłki, kulturowe zawirowania i próby oswajania zupełnie nowej, egzotycznej rzeczywistości. Tytuł ukaże się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Chińska codzienność oczami Polki

Chińska codzienność oczami Polki

Szukamy nowych cywilizacji we wszechświecie, a o sobie nawzajem na Ziemi wiemy tak mało. Nie trzeba wcale lecieć w kosmos, wystarczy pojechać do Chin, żeby poczuć się jak w innej galaktyce – pisze Aleksandra Świstow. W swojej książce „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin” opowiada o kulturowym szoku, jaki przeżyła w Państwie Środka, o nowoczesnym Szanghaju pełnym najwyższych na świecie wieżowców ze stali i szkła, głośnych i kolorowych chińskich świętach, pływających miastach czy targach, gdzie można kupić zupełnie wszystko: od słodkiego suszonego mięsa, przez drapaczki do pleców w kształcie kurzych łapek, aż po kopie portretów towarzysza Mao. Wspomina także wycieczkę nad jezioro West Lake i swoje zaskoczenie, gdy w okolicznym lesie zamiast ciszy słychać było krzyki Chińczyków, którzy w ten sposób próbowali uwolnić wewnętrzne złe duchy.

Aleksandra Świstow w Chinach zmagała się z wieloma komunikacyjnymi barierami. Jedną z nich stanowił język: Znajomość języka obcego, jeśli w ogóle występuje, z reguły ogranicza się do podstawowego słownictwa, zaś konstrukcja gramatyczna, wymowa i akcent pozostają rodzime. Powstaje w ten sposób swoista językowa hybryda (…) Chinglish potrafi być jednak przewrotny i najbardziej bystrego językoznawcę wprowadzić w błąd, zaprowadzić w kozi róg i nabić w butelkę jednocześnie – opowiada. Autorka wymyśliła jednak nietypowy sposób porozumiewania się – za pomocą rysunków i gestykulacji, niczym w kalamburach.

„Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin” nie jest typowym przewodnikiem, ale pamiętnikiem z wyprawy pełnej zaskoczeń. Autorka opowiada o obutych psach, podrabianym ryżu, sposobach na pozbycie się duchów, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. O swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury pisze z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po "kraju na końcu świata i nie z tego świata".

O autorce:
Aleksandra Świstow – urodzona w 1982 roku, dziennikarka i socjolożka zafascynowana Azją, uzależniona od pisania pasjonatka podróży. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana.pl, za który została nagrodzona w kategorii Blog roku w 9. edycji konkursu TRAVELERY miesięcznika National Geographic Traveler. Odwiedziła 28 krajów, spędziła 2,5 roku w Chinach, była pełnoetatową specjalistką w dużej korporacji, tancerką we włoskiej telewizji, selekcjonerką w warszawskim klubie, kelnerką w restauracji w Londynie i nauczycielką angielskiego w chińskim przedszkolu i nie zamierza na tym poprzestać, jej życiowe motto bowiem brzmi: Życie jest podróżą. Aleksandra pisze o sobie: Kobieta wysoce ekspresyjna ruchowo i werbalnie, niepokorny duch, wieczna optymistka i wulkan energii. Nie umie żyć bez ludzi i słońca, nie lubi jeść nożem i widelcem ani zimy w mieście. Zaraża czytelników swoją pozytywną energią i ciekawością świata.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące tytuły: „Chalepianka. Zapiski z Krety” Anny Laudańskiej, „W szesnaście miesięcy dookoła świata” Natalii Brożko oraz „Przystanek Barcelona” Katarzyny
Wolnik-Very.

Dane wydawnicze:
Autor: Aleksandra Świstow, tytuł: „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”, Wydawnictwo Burda Książki,
ISBN 978-83-7596-709-8, cena: 39,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: ok. 300, oprawa twarda, data premiery: 17 czerwca 2015 r.

Nowy przewodnik National Geographic

Morze Śródziemne

Walencja, Nicea, Barcelona, Palermo, Dubrownik, Ateny… Wybrzeża Morza Śródziemnego przyciągają historią, kuchnią, pejzażami oraz bogactwem kultury i sztuki. Warto je zwiedzać zarówno jachtem, jak i podczas rejsu wycieczkowcem. Śródziemnomorską, pełną wrażeń podróż pomoże zaplanować przewodnik „Morze Śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie”, który ukazał się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Morze Śródziemne

Morze Śródziemne

Morze Śródziemne jest bardzo rozległym akwenem, obfitującym w wiele wysp i otoczonym przez trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, na których brzegach powstały różnorodne państwa. Dzięki temu dostarcza wielu obiektów do zwiedzania i celów wycieczek. Atrakcyjność tych terenów sprawiła, że Morze Śródziemne stało się drugim po Morzu Karaibskim akwenem przemierzanym przez wycieczkowce.

Przewodnik „Morze Śródziemne” przybliża m.in. południowe i wschodnie wybrzeże Hiszpanii, Riwierę Francuską, Grecję, zachodnią Turcję, Majorkę, Ibizę czy Maltę. Barcelońskie nabrzeża świetnie służą spacerom, a Ibiza tętni nocnym życiem. Kalderę otacza kilka plaż z nietypowym czerwonym lub czarnym piaskiem, natomiast Kreta zachwyca wysokimi górami. Prawie każde odwiedzane miejsce może pochwalić się skarbami sztuki, historii czy architektury.

Śródziemnomorska podróż to również okazja do spróbowania tamtejszych specjałów. Kuchnia włoska, francuska, turecka – wszystkie swoją różnorodność zawdzięczają owocom morza, egzotycznym roślinom czy przyprawom. Warto też oddać się sjeście i błogiemu, śródziemnomorskiemu stylowi życia.

Przewodnik National Geographic pozwala zaplanować podróż pełną atrakcji adekwatnie do wybranego środka lokomocji (statku, samochodu bądź pociągu). Proponuje trasy pieszych wycieczek, m.in. po barcelońskim deptaku La Rambla i zabytkowych murach Dubrownika. Nie zabrakło też rad doświadczonych bywalców, praktycznych informacji o restauracjach, hotelach i miejscach do cumowania oraz zdjęć, map i rysunków, które ułatwią zwiedzanie.

Seria Przewodników National Geographic przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie udane, ciekawe i bezpieczne podróżowanie. Do tej pory w serii ukazały się przewodniki: „Sekrety parków narodowych USA”, „San Francisco”, „Rio de Janeiro”, „Brazylia”, „Portugalia”, „Wiedeń”, „Meksyk”, „Argentyna” i wiele innych.

Dane wydawnicze:
Tytuł: „Morze Śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie”, Wydawnictwo Burda Książki,
ISBN 978-83-7596-704-3, cena: 44,90 zł, format 133 x 214 mm, liczba stron: 320, oprawa miękka ze skrzydełkami, data premiery: 17 czerwca 2015 r.

Jednodniowe wędrówki po największej części polskich gór

Beskidy dla niecierpliwych

Przewodnik „Beskidy. Góry dla niecierpliwych“ to 52 pomysły na wycieczki po popularnych miejscowościach turystycznych, wspaniałych górskich szlakach i największych atrakcjach we wszystkich pasmach Beskidów. Dariusz Jędrzejewski proponuje trasy zarówno dla osób początkujących, jak i zaprawionych w górskich wycieczkach oraz dla podróżujących z dziećmi. Książka ukazała się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Beskidy dla niecierpliwych

Beskidy dla niecierpliwych

Najnowszy przewodnik z serii „Góry dla niecierpliwych“ to propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić aktywny weekend lub urlop w górach. Tym razem Dariusz Jędrzejewski opisuje 52 wycieczki po łańcuchach Beskidów, stanowiących największą część polskich gór: Śląskim, Żywieckim, Małym, Średnim, Wyspowym, Sądeckim, Niskim, a ponadto Gorcach i Bieszczadach. Zaplanowane trasy nie powinny sprawić trudności turystom, nawet tym młodszym.

Beskidzkie łańcuchy charakteryzują się zróżnicowaną wysokością i strzelistością. Miłośnikom gór na pewno znajomy jest Beskid Żywiecki – drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. Mieści się tu włączony do rezerwatów biosfery UNESCO Babiogórski Park Narodowy, pełen rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Do najciekawszych przedstawicieli tutejszej fauny należą pojawiający się okresowo na stokach niedźwiedź brunatny oraz obecne przez cały rok rysie. Wielu turystów przyciąga także Beskid Śląski z rodzielonym granicą polsko-czeską Cieszynem oraz znanym jako miejscowość uzdrowiskowa, bogatym w lecznicze źródła solankowe Ustroniem. Dużą atrakcją Beskidu Śląskiego jest miejscowość Wisła ze skocznią narciarską w Malince, na której odbywają się zawody w cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Dariusz Jędrzejewski pisze także o mniej znanych częściach gór, m.im. o rozległym, łagodnym rejonie Beskidu Niskiego oraz Bieszczad, który stał się po II wojnie światowej ostoją dzikiej przyrody. To właśnie tutaj stworzono dwa największe i najdziksze spośród czterech beskidzkich parków narodowych: Magurski i Bieszczadzki. Warto odwiedzić obserwatorium astronomiczne, odbudowane na najwyższej części Beskidu Średniego nazywanej Pasmem Lubomira i Łysiny. W latach 20-tych miejsce to zasłynęło odkryciem przez Polaków komety nazywanej od nazwiska odkrywcy kometą Orkisza.

O autorze
Dariusz Jędrzejewski – jest fotografem oraz autorem książek historycznych i przewodników turystycznych, m.in.: „Rodzinne wakacje”, „Góry dla niecierpliwych”, serii Polska Lista Przebojów. Jego zdjęcia ukazały się w wielu przewodnikach i albumach.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące przewodniki Dariusza Jędrzejewskiego: „Słowacja. Góry dla niecierpliwych”, „Agrowypas. Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą”, „Góry dla niecierpliwych. Najpiękniejsze górskie szczyty na jeden dzień”, „Rodzinne wakacje. Jak połączyć pobyt w SPA z aktywnym wypoczynkiem i atrakcjami dla dzieci” oraz trzy tomy „Polski wzdłuż i wszerz“: „Wybrzeże Bałtyku i pojezierza“, „Niziny i wyżyny między Odrą i Bugiem“ i „Góry i pogórza południowej Polski”.

Dane wydawnicze:
Autor: Dariusz Jędrzejewski, tytuł: „Beskidy. Góry dla niecierpliwych”, Wydawnictwo Burda Książki,
ISBN 978-83-7596-710-4, cena: 41,90 zł, format 150 x 210 mm, liczba stron: 256, oprawa miękka, data premiery: 17 czerwca 2015 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:
Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10257
  • Odsłon artykułów: 29169266
  
  ';