Październikowy numer miesięcznika "Poznaj Świat"

Kategoria: Kultura / Prasa

W najnowszym numerze miesięcznika „Poznaj Świat” udamy się w podróż do Peru, gdzie poznamy tańczące konie. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Kastylia oraz jej tajemnicze zamki. Rozmarzymy się na rajskiej wyspie Rodrigues oraz poznamy Gdańsk od zupełnie innej strony.

"Poznaj Świat"

Peru - W Peru tańczą ludzie i konie – Paulina Hinz

W Trujillo na północy Peru powodów do zachwytu nie brakuje. Są barwne fasady budynków przy głównym placu, utalentowani tancerze marinery i konie, które... tańczą. Caballos de paso to niezwykła rasa z kilkusetletnią historią, a pokaz z udziałem koni i marineras to jedyne takie widowisko.

Hiszpania – Kastylia, Pani na zamkach – Elżbieta Pawełek

Jeśli lubicie przygody z dreszczykiem i hiszpańskie tapas, Kastylia będzie dobrym kierunkiem. Poznacie tam słynne bodegi i niezliczone tawerny. Dowiecie się, jakie tajemnice skrywają kastylijskie zamki, czego szukał tam Krzysztof Kolumb i czy czeka nas koniec świata...

Mauritius – Kopciuszek Maskarenów – Tomasz Jaraczewski

Sześćset pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód od Mauritiusa znajduje się Rodrigues, najmniejsza wyspa archipelagu Maskarenów, opasana laguną z krystalicznie czystą wodą w lazurowo-turkusowo-szmaragdowym kolorze. Ma do zaoferowania piękne rafy, piaszczyste plaże i ciepłe wody oceanu. A do tego: zero ulicznych świateł, zakaz wwożenia foliowych toreb oraz nieobecność śmieciowego jedzenia.

Polska – Gdańsk alternatywnie – Marta Legieć

Są w Gdańsku rzeczy, o jakich wam się nie śniło. I miejsca, o których nie mieliście pojęcia. Bo Gdańsk to nie tylko Neptun i urocze kamienice na Głównym Mieście. To zbiór setek tajemnic, których odkrywanie jest jak wyciąganie skarbów z pękatej, drewnianej skrzyni.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10103
  • Odsłon artykułów: 28100019
  
  ';