Nowy styczniowy numer miesięcznika "Poznaj Świat"

Kategoria: Kultura / Prasa

W najnowszym numerze miesięcznika „Poznaj Świat” przeczytamy między innymi o wyspach pełnych duchów w Indonezji, o zakamarkach uroczego Lwowa, fotograficznej eskapadzie na Grenlandię, rajskich wysepkach w Republice Dominikany czy wreszcie zimowym szaleństwie we włoskim Trentino.

Indonezja – Wyspy pełne duchów - Dobiega północ. Aman Soromut, wiekowy, acz niewielki mężczyzna, nabija tytoniem trzynastą już tego wieczoru lufkę, kaszląc przy tym sowicie. Wyjmuje z przymocowanego u pasa woreczka kępkę suchych liści i z namaszczeniem liże brzeg bibułki, by na ślinę zamknąć tytoniową tutkę. Soromut ma twarz mędrca i śmiejące się oczy.

Ukraina – Nie ma jak Lwów - Będę jadła – pomyślałam, szkicując trasę zwiedzania. Poszukiwanie smaków i smaczków stało się moim planem na Lwów. Jadłam powoli, rozsmakowując się we wszystkich jego składnikach. Nie zamierzałam się spieszyć. W mojej wyprawie nie chodziło o walkę z czasem. Najważniejsze było podążanie przed siebie, krążenie po Lwowie dla samej przyjemności poznawania jego zakamarków, odkrywania świata, który w jakimś stopniu wymknął się dyktatowi czasu.

Grenlandia - Ulu, nóż w podróży - Pomysł zorganizowania eskapady fotograficznej na Grenlandię kołatał nam się w głowach od dłuższego czasu. Północ jest jak narkotyk: zażyjesz raz czy drugi i wciąga coraz bardziej. Odwyk jest trudny: stopniowe zmniejszanie dawek pogłębia frustrację, a terapia w postaci plaży na Zanzibarze może doprowadzić do samobójstwa. Tak więc po Islandii i Nordkappie przyszedł czas na kraj Innuitów.

Dominikana - Wybrzeże Republiki Dominikańskiej jest otoczone przez kilka wyjątkowych wysepek. Rajska Isla Saona, Cayo Levantado, koralowa Cayo Arena czy wyspy Los Haitises usiane gęstą siecią jaskiń z indiańskimi malowidłami zapraszają do eksploatacji i aktywnego wypoczynku.

Ferie zimowe w Trydencie - Fani zimowego wypoczynku wyczekują pierwszych opadów śniegu lub chociaż przymrozków, które pozwolą ruszyć na stoki. Jednak ważne jest nie tylko jeżdżenie na nartach czy snowboardzie. Liczy się też dobra kuchnia, stylowe hotele oraz inne atrakcje. Tego wszystkiego można doświadczyć we włoskim Trydencie.

Poznaj Świat styczeń

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28450195
  
  ';