Trzej skłóceni bracia spotykają się w Ameryce, nie do końca przypadkiem. Co z tego wyniknie? Będzie się można o tym przekonać 1 sierpnia na Plaży przy górnej stacji ośrodka PKL Gubałówka, gdzie Krakowski Teatr Komedia wystawi spektakl „Bracia Polacy znad Wisły”. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Fabuła farsy autorstwa Jana Jakuba Należytego opowiada historię trzech braci: Zbyszka – ustabilizowanego absolwenta historii, Adama – mało odpowiedzialnego mechanika samochodowego i Jana, który zrobił karierę w Ameryce jako pianista i jest zafascynowany Ignacym Janem Paderewskim. Bracia spotykają się na zaproszenie Jana w jego rezydencji pod Nowym Jorkiem. Nie wiedzą jednak o tym, że będą tam razem. W tle rodzinnych perypetii toczą się rozmowy o wybitnych Polakach w Ameryce, Tadeuszu Kościuszce i Kazimierzu Pułaskim.

2707bracia

Przedstawienie to część ogólnopolskiego, teatralnego programu „100 Lat Radości z Niepodległości”, w ramach którego Krakowski Teatr Komedia zaprezentuje sto spektakli o charakterze patriotycznym, ale w lekkiej formule i z humorem. Każdy ma łączyć się ze współczesną historią.

– W ubiegłym roku gościliśmy już Krakowski Teatr Komedia na Kasprowym Wierchu ze spektaklem Pan Tadeusz z M3 nawiązującym również do historii Polski. Turyści mogli podziwiać nie tylko piękne, górskie widoki, ale także dobrze bawić się i doświadczyć niezapomnianych wrażeń teatralnych. Tym razem zapraszamy po te niezwykłe przeżycia na szczyt Gubałówki –mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
– Cieszymy się, że ze swoją sztuką i przekazem możemy dotrzeć w tak wyjątkowe miejsce. Otoczenie tatrzańskiej przyrody nada przedstawieniu jeszcze bardziej patriotyczny charakter.

2707bracia 1

W tym sezonie graliśmy już między innymi w kilku zamkach, na plaży w Sopocie i nad mazurskimi jeziorami. Teraz wysoka kultura odwiedzi Gubałówkę – mówi Mariusz Stasiak – Apelski, wiceprezes zarządu Krakowskiego Teatru Komedia. 

– Gubałówka związana jest z wydarzeniami kulturalnymi od lat. Chcemy w ten sposób dostarczać naszym klientom nie tylko atrakcji związanych z widokiem na Tatry ale też emocji teatralnych czy muzycznych. Serdecznie zapraszamy widzów na spektakl teatralny na Gubałówkę – dodaje Patryk Białokozowicz z PKL.
Sztukę „Bracia Polacy znad Wisły” będzie można obejrzeć 1 sierpnia o godz. 18:00 na Plaży przy górnej stacji ośrodka PKL Gubałówka . Przedstawienie potrwa 75 minut. Reżyseruje je Jan Korwin-Kochanowski, który pojawi się także na scenie. Wystąpią również: Natalia Pietrasz, Mateusz Dewera, Marek Wolny i Maciej Luśnia. Wstęp na spektakl jest wolny, bilety na kolej na Gubałówkę można kupić w kasach przy dolnej stacji PKL bądź w sklepie internetowym poprzez stronę www.pkl.pl.

Źródło:
mat.pras.PKL