„7 Happy Summits” – po Koronę Ziemi dla dzieciaków

Kategoria: Wspinanie / Alpinizm

Rusza projekt „7 Happy Summits” który stanowi połączenie górskiej pasji wraz z chęcią pomagania najmłodszym. Razem z Fundacją „Happy Kids” (http://happykids.org.pl) Michał Leksiński, podróżnik i miłośnik alpinizmu, pod koniec 2016 roku rozpoczyna projekt zdobycia Korony Ziemi. Projekt inaugurować będzie zdobycie w noc sylwestrową szczytu Kilimanjaro w Tanzanii.

Projekt zakłada zdobycie Korony Ziemi w wersji rozszerzonej, a więc wraz z Piramidą Carstenza (Nowa Gwinea) oraz Mont Blanc (Francja). Zdobywanie kolejnych szczytów połączone będzie z działaniami charytatywnymi na rzez Fundacji - m.in. zbiórką pieniędzy dla dzieciaków z rodzinnych domów dziecka, zwróceniem uwagi na działania Fundacji oraz organizacją wyjazdów dla dzieciaków w góry.

„7 Happy Summits” – po Koronę Ziemi dla dzieciaków„7 Happy Summits” – po Koronę Ziemi dla dzieciaków

„Chciałem w końcu połączyć swoją wielką pasję z działaniem na rzecz innych. Przez większość okresu zdobywania kolejnych szczytów chcę się skupić na promowaniu Fundacji, zbiórce dla nich pieniędzy oraz zwracaniem uwagi na problematykę rodzinnych domów dziecka, które buduje Fundacja.

Najbardziej kosztowne szczyty będę zapewne wymagały udziału Sponsorów. W tym przypadku będę kierował osobną ofertę sponsorską do firm i instytucji, ponieważ chciałbym, aby cześć finansów była również przeznaczana bezpośrednio dla Fundacji.” – mówi pomysłodawca Michał Leksiński.

Na dedykowanej stronie www.7happysummits.pl będzie można na bieżąco śledzić postępy całego projektu, jak również wesprzeć Fundację „Happy Kids”.

Cały projekt realizowany jest również pod patronatem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz Marszałka Województwa Łódzkiego, skąd pochodzi Fundacja.

„Dla nas projekt 7 Happy Summits to coś znacznie większego niż zdobywanie Korony Ziemi. To projekt, który realnie może wpłynąć na przyszłe życie naszych Podopiecznych, którzy mieszkają w rodzinnych domach dziecka.

Nasze dzieci mają za sobą ogromne traumy. Ich przeżycia z rodzinnych domów spowodowały, że wyrosły przed nimi góry nieufności, lęków, niewiary we własne siły. Przedsięwzięcie Michała pokazuje im jednak, że nie ma takiego szczytu, którego nie można zdobyć i nie ma takich przeszkód, których nie można pokonać. Już pierwsze spotkanie naszych dzieci z Michałem pokazało, jak wielkie znaczenie ma dla nich jego projekt. Wiernie kibicują mu w przygotowaniach i niektórzy po cichu zaczynają marzyć, że kiedyś pójdą w jego ślady…” - Aleksander Kartasiński, Prezes Zarządu Fundacji Happy Kids.

--

1* Korona Ziemi składa się z najwyższych szczytów siedmiu kontynentów. „Siedem Szczytów” po angielsku „The Seven Summits” to angielska nazwa wyzwania, jakim jest zdobycie wszystkich wierzchołków. Jednak jak to zwykle bywa teoria jedno a praktyka drugie. Teoretycznie Korona ziemi powinna składać się z 7 szczytów, jednak wątpliwości interpretacyjne geografów oraz wspinaczy co do przebiegu granic kontynentów sprawiają, że nie ma pełnej zgody, co do faktu jakie są najwyższe szczyty Europy oraz Australii i Oceanii, w związku z tym do „pełnej” listy zalicza się:
• Góra Kościuszki, 2.228 m n.p.m. (Australia) lub Piramida Carstensz, 4.884 m n.p.m. (Oceania)
• Masyw Vinsona, 4.892 m n.p.m. (Antarktyda)
• Elbrus, 5.642 m n.p.m. lub Mont Blanc, 4.810 m n.p.m. (Europa)
• Kilimandżaro, 5.895 m n.p.m. (Afryka)
• McKinley, 6.194 m n.p.m. (Ameryka Północna)
• Aconcagua, 6.962 m n.p.m. (Ameryka Południowa)
• Everest, 8.848 m n.p.m. (Azja)

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28469912
  
  ';