Przez ostatnie dwa miesiące miałem przyjemność testować ręcznie szyty woreczek od Craftic Climbing. Same woreczki mają oryginalny wygląd przez co bardzo rzucają się oczy zarówno w skałach jak i na panelu. Ale nie o sam wygląd tutaj chodzi :)

Większość z Was pewnie pomyśli woreczek to woreczek, służy tylko do szybkiego zamagnezjowania łapy. Po części jest to prawda, jednak mnie w klasycznych woreczkach produkowanych masowo bardzo denerwowała słaba jakość materiałów, przede wszystkim zacinający się po jakimś czasie sznurek służący do zamykania woreczka czy też rozwalający się ściągacz.

Craftic Climbing

Pierwsze użycie woreczka

Do testowania wybrałem model "włochaty". Byłem bardzo ciekaw jak będzie on wyglądał po solidnym cioraniu na Pakerni KW Katowice, gdzie magnezja jest w każdym zakamarku. Sądziłem, że włosy woreczka zbiorą cały możliwy brud z materacy a sam woreczek będzie wyglądał jak kłębek kurzu/ Tu mile się zaskoczyłem. Magnezja o dziwo nie przyczepia się tak bardzo do woreczka, a on sam po solidnym użytkowaniu wygląda nadal jakby był niedawno kupiony.

Craftic Climbing

Pierwszy dzień wspinania

Sam woreczek jest bardzo miły w dotyku oraz solidnie wykonany. Wszystkie szwy wyglądają na mocne, nic się nie pruje, nie zacina, także można w spokoju skupić się na ładowaniu :) W odróżnieniu do innych woreczków, wnętrze tych od Craftic Climbing całe jest podszyte polarem i nie ma górnej warstwy z normalnego "nie łapiącego" materiału jednak jest to detal, który w dalszym użytkowaniu ani trochę mi nie przeszkadzał. Żeby nie było zbyt miło oprócz plusów jakimi są: jakość wykonania, dobre materiały, odpowiedni rozmiar. Woreczek ma też wady, w sumie to jedną wadę, która może być uciążliwa. Pętelka do przyczepienia szczoteczki jest bardzo mała i przepchanie standardowych rozmiarów szczoteczki do zębów jest bardzo kłopotliwe (dostałem jednak informację od Craftic Climbing, że na życzenie klienta można powiększyć pętelkę i że nowsze wersje woreczków posiadają ją już większą).

Craftic Climbing

Zdjęcie powiększonej pętelki na szczoteczkę

Podsumowując woreczki od Craftic Climbing są naprawdę przemyślane, solidnie wykonane, wygodne w użyciu, z nimi w skałach na pewno będziecie się wyróżniać :)

Craftic Climbing

Woreczek po dwóch miesiącach użytkowania

Craftic Climbing

Woreczek po dwóch miesiącach użytkowania

baner sklepgorski