Dotarliśmy do Skardu 15 stycznia. Po 12 dniach przerwy lotnisku w końcu zaczęło działać. Całe szczęście bo drogi do Skardu dalej są nieprzejezdne. Szczęśliwie dla nas mrozy zelżały i teraz pogoda jest dobra, świeci słońce i jest tylko kilka stopni poniżej zera.

Z powodów logistycznych na czas nie dotarli z Hunzy nasi porterzy wysokościowi Shaheen i Amin i przymusowo musimy spędzić dodatkowy dzień w Skardu. Organizujemy cały sprzęt, pakujemy wory na trekking i robimy ostatnie zakupy. Skardu to mało urokliwe miasto, otoczone jest co prawda górami i wielkimi ścianami, ale według Maćka wcale się nie zmieniło w ciągu ostatnich 20 lat i panuje tu mówiąc lekko, nieład. Do tego w całym mieście nie da się spotkać ani jednej kobiety (wszystkie siedzą w domu) co niewątpliwie wpływa negatywnie na walory estetyczne tego miejsca ;)
Jutro z rana ruszamy jeepami do Askole, postaramy się przesłać jaką relację ze startu karawany do bazy. Nastroje w grupie panują dobre, nawet niewielkie różnice wieku między uczestnikami nie mają wpływu na tematykę dyskusji, czyli góry i wszystko co z nimi związane ;)

Pozdrawiamy
Uczestnicy zimowej Wyprawy na Broad Peak 2012/13

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać dokumentację fotograficzną z wyprawy.

{youtube}yjYYGtN6WNc{/youtube}

Wyprawa odbywa się w ramach programu sportowego "Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015" pod patronatem Pana Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turytyki a sponsorem generalnym jest PKN Orlen S.A.