Po dotarciu do bazy w dniu 23.01 już 25.01 rozpoczęto akcję górską. Prognozy pogody są wyjątkowo korzystne aż do 5 lutego. Jest przejrzyście i do 7000 m prawie nie ma wiatru. Takiej okazji nie można przepuścić - bo tak jak w innych dyscyplinach tak i w himalaiźmie zimowym niewykorzystane okazje bardzo się mszczą.

1 dzień musiał wystarczyć na zagospodarowanie i budowę bazy. 25. w kierunku obozu I wyruszył zespół Adam Bielecki, Artur Małek, Tomasz Kowalski i Amin Ullah Baig. Doszli oni do miejsca tzw. "niskiej jedynki" na wys. 5400 m. i ubezpieczyli drogę linami poręczowymi po czym wrócili do bazy.

Wyprawa-zimowa-na-Broad-Peak-relacja-26-sty-13

26. akcję powinien kontynuować zespół Wielicki, Berbeka, Shaheen. Niestety z/w na przeziębienie Krzyśka Wielickiego i Shaheena Baiga plan ten trzeba było zmienić. W bazie zatrzymano przewodnika Karima Hayyata i po wyposażeniu włączono go do akcji górskiej. Tak więc ilość wspinaczy na wyprawie zwiększyła się z 7 do 8. W dniu dzisiejszym zespół Maciej Berbeka i Karim Hayyat poręczowali dalszą część drogi - niestety obozu I nie udało im się osiągnąć, zawrócili ok. 150 od jego miejsca.

Obóz I 27 stycznia przy wsparciu wspinaczy pakistańskich Amina i zdrowiejącego Shaheena mają ostatecznie założyć Artur Małek i Tomaek Kowalski.

Wyprawa-zimowa-na-Broad-Peak-relacja-26-sty-16