W kwietniu kiedy pisaliśmy projekt do konkursu „Łap za dyszkę” wydawało się, że ten moment nigdy nie nastąpi. A jednak czas biegnie bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy trzeba zacząć startować.

Cel jest bardzo ambitny bo zakłada pokonanie 3 cholernie trudnych wielowyciągówek w bardzo krótkim odstępie czasowym. Realnie patrząc na działanie mamy czas do września. Po tym terminie temperatury spadają gwałtownie i wywalczenie sukcesu praktycznie graniczy z cudem. Zaczynamy od najtrudniejszej części Trylogiii 9-wyciągowej „Des Kaisers neue Kleider”.

alpejska-trylogia-m

 

Do pokonania mamy 2 wyciągi za 8b+ z czego ten najtrudniejszy to przedostatnia długość liny. Reszta wyciągów oprócz 3 łatwych nie spada poniżej 7b+ - 8a+. Pierwszego dnia mamy nadzieję przehaczyć całość tak by zapoznać się z poszczególnymi sekwencjami na drodze. W kolejnym dopracowanie patentów i złapanie odpowiedniego poziomu wytrzymałości, by podczas następnego wyjścia w ścianę przejść ją klasycznie. Taki jest plan ale ile uda się z niego zrealizować to „wyjdzie w praniu”. Fizycznie i psychicznie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. Kluczowa w tym wypadku oprócz czynników przyziemnych może okazać się pogoda, która w przypadku pechowego układu może nam uniemożliwić wyjście w góry.

W sobotę wyjeżdżamy z Polski, a pierwsze zapoznanie się z drogą szacujemy na niedzielę-poniedziałek. Trzymajcie kciuki za pogodę i warun w przedramionach :)

 

Trylogia Alpejska:

1. Silbergeier 8b+, 200 metrów.
Autor: Beat Kammerlander, 1994.
Wyciągi: 8b, 7c+, 8a+, 7a, 8b+, 7c+.
Położenie: Ratikon, Szwajcaria.

2. End of silence 8b+, 350 metrów.
Autor: Thomas Huber, 1994.
Wyciągi: 7a+, 6a, 6c+, 6c, 7b+, 7c+, 7b+, 8b, 8b+, 7c+, 7a+.
Położenie: Hinteres Feuerhorndl, Alpy Berchtesgadeńskie, Niemcy.

3. Des Kaisers neue Kleider 8b+, 250 metrów.
Autor: Stefan Glowacz, 1994. 
Wyciągi: 7a, 7c , 8b, 7b+, 8b+, 8a, 6b, 8b+, 6c. 
Położenie: Wilder Kaiser, Austria.