Wyprawa zimowa na Nanga Parbat 2014

Początkiem grudnia do Pakistanu wyruszyła czteroosobowa wyprawa, której celem jest pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat. W skład wyprawy wchodzą: Tomasz Mackiewicz, Jacek Teler, Marek Klonowski oraz Paweł Dunaj. Głównym patronem medialnym wyprawy został Portal Górski. Chcesz być na bieżąco z wyprawą - zapraszamy do nas.

Nanga Dream przeżyj to jeszcze raz

Nanga Dream przeżyj to jeszcze raz

Nanga Deram Justice for All – to wyprawa, która wyruszyła pod koniec listopada 2013 roku do Pakistanu. Marek Klonowski, Paweł Dunaj, Jacek Teler, Tomasz Mackiewicz, Michał Obrycki i Michał Dzikowski chcieli zdobyć, niezdobyty do tej pory zimą, szczyt Nanga Parbat.

Czytaj więcej...

Polacy wracają do domu

Polacy wracają do domu

Członkowie polskiej wyprawy na Nanga Parbat : Tomasz Mackiewicz, Michał Obrycki, Paweł Dunaj i Jacek Teler już jakiś czas temu przymusowo zakończyła swoje działania w Pakistanie, teraz  czas na powrót do domu. Wcześniej spod Nangi wyjechali Marek Klonowski i Michał Dzikowski.

Czytaj więcej...

Michał i Paweł są już w drodze do szpitala

Tomek i Paweł są już w drodze do szpitala

Według najnowszych informacji Paweł i Michał na noszach o 8 rano opuścili front, powinni dochodzić do Tarashing gdzie czeka juz na nich jeep który zawiezie ich do szpitala w Gilgit lub Skardu - powinni dotrzeć dziś w nocy.

Czytaj więcej...

Podsumowanie wydarzeń ostatnich dni...

Zastanawiałam się, jak mam ten komentarz, czy notatkę zacząć. Ale nie miałam pojęcia… w ciągu ostatnich kilku dni, naprawdę dużo się wydarzyło. Byliśmy wszyscy zaniepokojeni, baliśmy się o zdrowie Michała i Pawła. Współczuliśmy im, bo bardzo cierpieli, równocześnie podziwialiśmy oddanie Tomka Mackiewicza i Jacka Telera.

Czytaj więcej...

Emilio Previtali komentuje sytuacje pod Nangą Parbat

Emilio Previtali komentuje sytuacje pod Nangą Parbat

Nasi wspinacze wciąż czekają. Jak pisaliśmy wczoraj sytuacja jest ciężka, gdyż skończyły się leki przeciwbólowe, a helikopter nie może przylecieć ze względu na złą pogodę. Ranni członkowie wyprawy Nanga Dream prawdopoodbnie zostaną przeniesienie na noszach.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 10099
  • Odsłon artykułów: 28048572

';