Wyprawa zimowa na Nanga Parbat 2014

Początkiem grudnia do Pakistanu wyruszyła czteroosobowa wyprawa, której celem jest pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat. W skład wyprawy wchodzą: Tomasz Mackiewicz, Jacek Teler, Marek Klonowski oraz Paweł Dunaj. Głównym patronem medialnym wyprawy został Portal Górski. Chcesz być na bieżąco z wyprawą - zapraszamy do nas.

Nanga Deram Justice for All – to wyprawa, która wyruszyła pod koniec listopada 2013 roku do Pakistanu. Marek Klonowski, Paweł Dunaj, Jacek Teler, Tomasz Mackiewicz, Michał Obrycki i Michał Dzikowski chcieli zdobyć, niezdobyty do tej pory zimą, szczyt Nanga Parbat.

Członkowie polskiej wyprawy na Nanga Parbat : Tomasz Mackiewicz, Michał Obrycki, Paweł Dunaj i Jacek Teler już jakiś czas temu przymusowo zakończyła swoje działania w Pakistanie, teraz  czas na powrót do domu. Wcześniej spod Nangi wyjechali Marek Klonowski i Michał Dzikowski.

Według najnowszych informacji Paweł i Michał na noszach o 8 rano opuścili front, powinni dochodzić do Tarashing gdzie czeka juz na nich jeep który zawiezie ich do szpitala w Gilgit lub Skardu - powinni dotrzeć dziś w nocy.

Zastanawiałam się, jak mam ten komentarz, czy notatkę zacząć. Ale nie miałam pojęcia… w ciągu ostatnich kilku dni, naprawdę dużo się wydarzyło. Byliśmy wszyscy zaniepokojeni, baliśmy się o zdrowie Michała i Pawła. Współczuliśmy im, bo bardzo cierpieli, równocześnie podziwialiśmy oddanie Tomka Mackiewicza i Jacka Telera.

Nasi wspinacze wciąż czekają. Jak pisaliśmy wczoraj sytuacja jest ciężka, gdyż skończyły się leki przeciwbólowe, a helikopter nie może przylecieć ze względu na złą pogodę. Ranni członkowie wyprawy Nanga Dream prawdopoodbnie zostaną przeniesienie na noszach.