Nad Nanga Parbat wreszcie okno pogodowe! Wciąż trochę sypie śniegiem, ale zza chmur wyszło już słońce, a z każdym dniem pogoda ma być coraz lepsza. Dziś rano Tomasz Mackiewicz i Paweł Dunaj ruszyli w górę, by w poniedziałek zaatakować szczyt!

Tomek Mackiewicz w C2, fot: nangadream/michalobrycki.com

Tomek Mackiewicz w C2, fot: nangadream/michalobrycki.com

W mailu, który otrzymaliśmy dzisiaj rano, Tomek pisze:
"Jest dobrze... Jest moc! W czwartek idziemy bezpośrednio do jedynki... Potem do dwojki na 6200m, sobota trójka na 6900m, niedziela czwórka na 7400m pod kopułą. W poniedziałek możemy atakować jeśli forma będzie ok, jak nie to wtorek - ma być idealna pogoda. Trzymajcie zatem kciuki! Joł"

Emilio Previtali, napisał na facebooku, że Polacy na chwilę obecną są już w obozie I. Namiot po ostatnich kilku dniach opadów jest mocno zasypany, więc Tomek i Paweł muszą go odkopać.

Simone i David planują wyjście w górę jutro rano.

Nad Nangą wciąż trochę wieje i sypie, ale według prognoz pogoda będzie się poprawiać i okno pogodowe utrzyma się aż do przyszłego czwartku. Jeżeli meteorolodzy mają rację, to zarówno polska wyprawa Nanga Dream jak i włosko-niemiecka wyprawa The Norh Face Nanga Parbat Expedition miałaby czas na zdobycie szczytu i bezpieczny powrót w trakcie trwania okna pogodowego.

źródło: Emilio Previtali FB, off.sport.pl

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na temat wyprawy Nanga Dream na wyprawowym blogu na Portalu Górskim.

Tutaj znajdziecie pełną galerię zdjęć z wyprawy Nanga Dream 2013/14.

Sponsorzy:

RAB

Patron Medialny:

Portal Górski