Dziś rano obie ekipy wystartowały i rozpoczęły dalszą wspinaczkę na Nanga Parbat. Jak się jednak okazało na drodze wspinaczom może stanąć nie tylko pogoda. Chwilę po wyjściu z C1 Tomasz Mackiewicz źle się poczuł i razem z Pawłem Dunajem postanowili powrócić do bazy. Do bazy powrócił również Jacek Teler, który udał się dziś rano do C1.

fot: Simone Moro

fot: Simone Moro

W górę udali się jedynie Simone i David, którzy jeszcze prze południem czasu polskiego dotarli do C2, gdzie odpoczęli i skontaktowali się z Karlem Gablem w sprawie prognoz pogody. Po otrzymaniu wiadomości, że w sobotę nie powinno mocno wiać członkowie wyprawy The North Face zdecydowali dotrzeć do obozy III na wysokości 6700 m.

Jak informuje portal off.sport.pl Simone i David nie dotarli jednak do obozu trzeciego, postanowili spędzić noc w ¾ wysokości pomiędzy C2 a C3 w namiocie polaków, który wcześniej na wysokość 6500 metrów wyniósł Paweł Dunaj.

Wspinacze jutro w zależności od pogody mają zadecydować czy idą dalej, czy wracają do BC. Jak na razie jest bardzo zimo i wieje, a szczyt Nangi Parbat jest mocno spowity w chmurach. Cokolwiek zrobi Simone i David, kolejna noc spędzona na tej wysokości i związana z tym aklimatyzacja na pewno pomoże im w późniejszych poczynaniach.

źródło: off.sport.pl, Emilio Previtali Facebook

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na temat wyprawy Nanga Dream na wyprawowym blogu na Portalu Górskim.

Tutaj znajdziecie pełną galerię zdjęć z wyprawy Nanga Dream 2013/14.

Sponsorzy:

RAB

Patron Medialny:

Portal Górski