Dziś w nocy nad Nange Parbat nadciągnęły chmury i spadł śnieg, około 5-10 cm. Pogoda jednak nie przeszkadzała himalaistom w postępach we wspinaczce.

Dokładnie taki widok można było podziwiać dziś rano z BC, fot: Emilio Previtali

Dokładnie taki widok można było podziwiać dziś rano z BC, fot: Emilio Previtali

Simone Moro i David Goetler dotarli około południa do obozu II, gdzie spotkali się z przebywającym tam członkiem wyprawy Nanga Dream, Pawłem Dunajem. Simone i Paweł zostali w C2, podczas gdy David zdecydował o ponownym wyjściu w górę i po pewnym czasie dotarł do założonego przez Polaków C2A.

Serwis off.sport.pl poinformował również o decyzji Jacka Telera, który postanowił wyjść z C1 do C2, co jest dość ciekawą informacją, gdyż wczoraj Emilio Previtali pisał jeszcze o problemach Jacka z odmrożoną stopą.

Tomasz Mackiewicz nadal przebywa w C3, pogoda nie pozwala na wyjście wyżej. Czas spędzony przez Tomka w C3 i zdobyta aklimatyzacja na pewno pomoże w późniejszych zmaganiach.

Podobno w górze widoczność jest bardzo zła, po za tym dość silnie wieje i jest zimno. Widoczna jest jednak lekka poprawa, a wiatry przeganiają chmury.

Wszyscy czekają na poprawę pogody, wyjście w górę i założenie obozu IV. Trzymamy kciuki, żeby jutro te plany się powiodły!

źródło: Simone Moro FB, off.sport.pl