Członkowie polskiej wyprawy na Nanga Parbat : Tomasz Mackiewicz, Michał Obrycki, Paweł Dunaj i Jacek Teler już jakiś czas temu przymusowo zakończyła swoje działania w Pakistanie, teraz  czas na powrót do domu. Wcześniej spod Nangi wyjechali Marek Klonowski i Michał Dzikowski.

Grupowe zdjęcie z członkami wyprawy, fot: explorersweb.com

Grupowe zdjęcie z członkami wyprawy, fot: explorersweb.com

Polacy przybyli do bazy pod Nangą Parbat dziesiątego grudnia, następnie spędzając tam ponad trzy miesiące w wyniku zejścia lawiny i odniesienia obrażeń przez Michała Obryckiego i Pawła Dunaja zostali zmuszeni do powrotu. W dniu 12 grudnia ekipa Nanga Dream opuściła bazę.

Paweł Dunaj, fot: explorersweb.com

Paweł Dunaj, fot: explorersweb.com

Podczas rozmowy z Dominikiem Szczepańskim dla portalu off.sport.pl, na pytanie „O co chodzi w wyprawie?” Michał Dzikowski powiedział:

Mogę mówić tylko za siebie, chociaż pewnie chłopaki myślą podobnie. To nie jest tylko góra. Góra jest bardzo ważna i to jest marzenie Tomka i Marka, do którego my się dołączyliśmy w tym roku, za co jestem im bardzo wdzięczny, bo nas zabrali ze sobą. Góra dla mnie jest symbolem, misją, którą trzeba wykonać, ale bardziej to wyjazd przyjaciół, bycie ze sobą. To wyjazd grupy, która się nawzajem wspiera, rozumie się i szanuje. I szanuje tę kulturę, do której jedzie. To nie jest parcie w górę za każdą cenę. Liczy się bezpieczeństwo, dobra zabawa, emocje, którą łączą szóstkę ludzi. Góra jest celem, ale cel nie uświęca środków. To jest Nanga Dream, spełnianie marzeń, wyczyn sportowy, przyjaźń. Zlepek kilku rzeczy.

źródło: explorersweb.com, off.sport.pl

Wszytskie informacje na temat wyprawy  Nanga Dream na wyprawowym blogu na Portalu Górskim.

Tutaj znajdziecie pełną galerię zdjęć z wyprawy Nanga Dream 2013/14.

Sponsorzy:

RAB

Patron Medialny:

Portal Górski