Korona Gór Polski 2014

Korona Gór Polski 2014 – podsumowanie

Po całym roku działań w naszych pięknych polskich górach przychodzi pora na ostateczne posumowanie tego, co udało nam się zrealizować. Na wstępie jednak chcielibyśmy serdecznie podziękować zespołowi Portalu Górskiego, który zapewnił nam patronat medialny nad całym naszym projektem.

Czytaj więcej...

Ostatni rozdział zamknięty, Korona Gór Polski zdobyta!

Ostatni rozdział zamknięty, Korona Gór Polski zdobyta!

Mniej więcej rok temu o tej porze przyszedł mi do głowy pomysł żeby w ramach dalszego rozwoju swojej pasji, wiedzy o górach i radości z ich dalszego odkrywania, wybrać się na szczyty Korony Gór Polski, a ponad to uczynić to w ciągu jednego roku kalendarzowego. 15.02.2014r stanęliśmy z Rafałem na pierwszym szczycie, a była to Babia Góra i jej zimowe oblicze. Nawet nie wiem kiedy upłynął czas do wyprawy na ostatnią górę w całym cyklu. Na podsumowanie i z koronacją czekała na nas Łysica w Górach Świętokrzyskich.

Czytaj więcej...

Lackowa, Radziejowa, Wysoka

Lackowa, Radziejowa, Wysoka

Stało się. W dniu 10.12.2014 zdobyliśmy ostatni beskidzki szczyt znajdujący się w Koronie Gór Polski. Wcześniej 27.11.2014 weszliśmy na szczyty Lackowej w Beskidzie Niskim i Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. W tym momencie mamy odhaczonych 27 z wszystkich 28 szczytów w tej klasyfikacji. Ale po kolei.

Czytaj więcej...

Wszystko co dobre szybko się kończy

Wszystko co dobre szybko się kończyWszystko co dobre szybko się kończy

Nadchodzi moment, dla którego działaliśmy w górach cały mijający rok. Z jednej strony towarzyszy nam radość z faktu, że sukces jest o mały włos przed nami, z drugiej jest nam jakoś tak dziwnie i smutno, bo jedziemy na ostatnią już górę w ramach całego naszego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

Ostatni beskidzki akcent

Ostatni beskidzki akcent

Po zamknięciu etapu przygód z Sudetami wybieramy się teraz w Beskidy, by tam również odhaczyć ostatnie już trzy szczyty tej grupy karpackich pasm. Pozostały nam do zdobycia najwyższe szczyty Pienin, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 9961
  • Odsłon artykułów: 27282303

';