Korona Gór Polski 2014

Po całym roku działań w naszych pięknych polskich górach przychodzi pora na ostateczne posumowanie tego, co udało nam się zrealizować. Na wstępie jednak chcielibyśmy serdecznie podziękować zespołowi Portalu Górskiego, który zapewnił nam patronat medialny nad całym naszym projektem.

Mniej więcej rok temu o tej porze przyszedł mi do głowy pomysł żeby w ramach dalszego rozwoju swojej pasji, wiedzy o górach i radości z ich dalszego odkrywania, wybrać się na szczyty Korony Gór Polski, a ponad to uczynić to w ciągu jednego roku kalendarzowego. 15.02.2014r stanęliśmy z Rafałem na pierwszym szczycie, a była to Babia Góra i jej zimowe oblicze. Nawet nie wiem kiedy upłynął czas do wyprawy na ostatnią górę w całym cyklu. Na podsumowanie i z koronacją czekała na nas Łysica w Górach Świętokrzyskich.

Stało się. W dniu 10.12.2014 zdobyliśmy ostatni beskidzki szczyt znajdujący się w Koronie Gór Polski. Wcześniej 27.11.2014 weszliśmy na szczyty Lackowej w Beskidzie Niskim i Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. W tym momencie mamy odhaczonych 27 z wszystkich 28 szczytów w tej klasyfikacji. Ale po kolei.

Wszystko co dobre szybko się kończyWszystko co dobre szybko się kończy

Nadchodzi moment, dla którego działaliśmy w górach cały mijający rok. Z jednej strony towarzyszy nam radość z faktu, że sukces jest o mały włos przed nami, z drugiej jest nam jakoś tak dziwnie i smutno, bo jedziemy na ostatnią już górę w ramach całego naszego przedsięwzięcia.

Po zamknięciu etapu przygód z Sudetami wybieramy się teraz w Beskidy, by tam również odhaczyć ostatnie już trzy szczyty tej grupy karpackich pasm. Pozostały nam do zdobycia najwyższe szczyty Pienin, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego.