W ramach projektu Andes MTB Trail 2015 wjedziemy rowerami na najwyższe przełęcze wokół masywu Ausangate ( 6 384 m n.p.m.) w Andach. Wyruszamy w maju tego roku w dwuosobowym zespole: Agnieszka i Michał Kaczorowscy. Wyprawę przygotowujemy sami od A do Z, nie korzystamy z usług agencji turystycznych czy przewodników.

Będziemy najprawdopodobniej jednymi z pierwszych rowerzystów którzy dokonają tego jadąc z pełnym ekwipunkiem bez wsparcia z zewnątrz. Aklimatyzację rozpoczynamy na trasie Nazca – Cusco. Przejedziemy 630 km w 7 dni przez pustynne rejony i pokonamy ponad 12 500 metrów przewyższeń.

Rowerami na najwyższe przełęcze świata!

Rowerami na najwyższe przełęcze świata!

Będzie to dopiero rozgrzewka przed rowerowym trawersem wokół Ausangate. Przejedziemy rzadko uczęszczanymi trasami, w surowym klimacie, pokonując trudne technicznie zazdy. Właśnie wtedy zmagać będziemy się z największą trudnością – niedoborem tlenu i jazdą rowerem na szlaku, gdzie średnia wysokość to ponad 4 000 m n.p.m.

Rowerami na najwyższe przełęcze świata!

Rowerami na najwyższe przełęcze świata!

Pomysł na projekt zrodził się u nas po zeszłorocznej wyprawie rowerowej na przełęcz Annapurny w Himalajach. Było to dla nas spełnienie marzeń o Himalajach i doświadczenie wysokogórskiej jazdy z sakwami! Postanowiliśmy, że na dwóch kółkach pokonamy największe przełęcze wszystkich kontynentów.

Rowerami na najwyższe przełęcze świata!

Rowerami na najwyższe przełęcze świata!

Nasze wyprawa to nie tylko ekstremalne wyzwania rowerowe. Podczas każdej naszej wyprawy każdą wolną chwilę przeznaczamy na tworzenie filmowych reportaży. Chcemy Wam przekazać jak najwięcej z tego co przeżywamy, jak wygląda nasza przygoda. Kamera na kasku sprawi że oglądając film poczujecie szalone emocje wysokogórskiej jazdy. Naszą wyprawę w Andy możecie przeżyć razem z nami. Na portalu polakpotrafi.pl możecie wesprzeć nasz projekt i stać się częścią sukcesu!

https://polakpotrafi.pl/projekt/andes-mtb-trail-2015

Przygotowania do wyprawy, jak i relacje możecie śledzić na stronie projektu, blogu: http://souladventure.com.pl/ oraz na https://www.facebook.com/pl.souladventure