Ktoś przeglądający Portal Górski mógłby zapytać: „Ale o co chodzi z tymi Kaloszami?”. No, bo ani nie zdobywamy ośmiotysięczników, Alpy są nam obce, a w skałach byliśmy raz w życiu. Ale Portal Górski to miejsce dla miłośników gór, a przecież góry są dla wszystkich. Choć nasze górskie przygody do Księgi Rekordów Guinnessa się raczej nie zapiszą to góry kochamy i to wokół gór toczy się nasze życie. Jeździmy na rowerach, pływamy kajakami, penetrujemy jaskinie, żeglujemy i zwiedzamy świat autostopem, ale to góry są miejscem gdzie wracamy najchętniej! Te małe i te większe, a w przyszłości, kto wie? Może te największe?

Ale do sedna. O nas.

Weronika Kotas – studentka pierwszego roku inżynierii materiałowej na Politechnice Śląskiej.  Miłośniczka gór, przygody i autostopu. Lubi podróżować bez pośpiechu, przesiąkając tradycją i kulturą poznawanego regionu.

Weronika Kotas

Weronika Kotas

Artur Tomaszewski - absolwent Informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Na co dzień programista.  Z górami poznałem się stosunkowo niedawno, więc wiem, że miłość do gór można rozpalić w każdym wieku. Członek Akademickiego Klubu Turystycznego Watra. W górach ceni sobie spokój oraz ucieczkę od cywilizacji.  

 

Artur Tomaszewski

Artur Tomaszewski

No dobra, ale co z tymi Kaloszami?

„Z Kaloszem przez Życie” to nasz projekt i pomysł na przygodę. Zaczęło się niespodziewanie i mało górsko. Werka będąc na spływie kajakowym z powodu deszczu postanowiła wymienić stare trampki na solidniejsze obuwie. Następnie Kalosze zawędrowały na Chatkę AKT na Pietraszonce, gdzie miały służyć, jako obuwie zmienne do wychodka. Okazało się, że oboje posiadamy taki sam rozmiar stopy, więc okazyjnie również używałem Kaloszy w czasie przebywania na zewnątrz Chatki. Organizując sobie małą wigilijkę w bacówce na Baraniej Górze doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby stworzyć sobie kalendarz na rok 2016 zawierający nasze zdjęcia z roku 2015. „Czasoprzestrzeń Kaloszem Zagięta”, po jednym zdjęciu na każdy miesiąc. Z czasem doszliśmy do wniosku, że można spróbować zrobić z tego większą przygodę. Jednak zamiast jednej dużej wyprawy zdecydowaliśmy się na 12 mniejszych marzeń. Tak narodziło się „12 miesięcy – 12 marzeń z Kaloszami”. Oto one:

1. Kaloszki na Szczycie Polski
2. Kaloszki z Muzyką ✓
3. Kaloszki w swoim górskim żywiole
4. Kaloszki z Kulturą
5. Kaloszki śladem Biblijnych Wydarzeń
6. Kaloszki w Nieznanym  
7. Kaloszki na tropie Górskiej Przygody.
8. Kaloszki w Domu
9. Kaloszki Płyną z Prądem
10. Kaloszki Podróżują w Czasie
11. Kaloszki w Podziemnym Świecie
12. Kaloszki i Tajemnica

Ale Kalosze to nie tylko to. Kalosze zabieramy z sobą na wszelkie wyjazdy i relacjami z nich również chcemy się dzielić. Będziemy również chcieli podzielić się tym, co już przeżyliśmy. Bo choć jeszcze bez Kaloszy to też ważne! Chcemy pokazać, że aby przeżyć prawdziwą przygodę nie trzeba jechać w odległe krainy, walczyć z dzikimi zwierzakami czy tańczyć wśród Indian. Aby przeżyć przygodę wystarczy wyjść na zewnątrz, otworzyć się na świat i wydarzenia, na drugiego człowieka. Prawdziwa przygoda czeka tuż za rogiem!

Z Kaloszem przez Życie

Z Kaloszem przez Życie