Łuk Karpat 2015

Relacja na żywo z przejścia całych Karpatów. Trasa wiodąca przez góry Rumunii, Ukrainy, Polski i Słowacji, liczy ponad 2000 kilometrów! Obserwujcie nasze zmagania i przygody. Zapraszamy!

Póki co kilka zdjeć z gór Fogaraskich. Chcemy wykorzystać piękna pogodę, by przejść jak najdalej, bo zmienność aury w tych górach to standard. Pozdrawiamy!

Góry Lotrului to pasmo około 60 km bardzo dobrze oznakowanych szlaków. Charakterem przypominają nasze Bieszczady z rozległymi połoninami i stosunkowo łagodnymi podejściami. Przez ostatnie dni pogodę mieliśmy bardzo zmienną z przewagą słońca. Jutro zawitamy do Talmaciu, jeden dzień regeneracji i w czwartek wychodzimy w Fogarasze.

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki postanowili przejść ponad 2000km przez cały łańcuch Karpat. Zachęcamy do śledzenia relacji z ich wyprawy! Zobaczcie, czemu pasmo Cernei (Rumunia) sprawiło na nich duże wrażenie!

Przepraszamy, że dopiero teraz podajemy tę informację, ale z rożnych względów zastanawialiśmy sie czy w ogóle to robić. Ostatecznie stwierdziliśmy, ze byłoby nie fair w stosunku do Was, gdyby się okazało, że będziemy musieli nagle przerwać nasza wyprawę. 13 maja rozbiliśmy biwak około 50 metrów pod szczytem w górach Godeanu, na wysokości około 2000m n.p.m.