Członek #OutdoorTeam, taternik i himalaista, znany podróżnik - zdobywca Kolosa Ryszard Pawłowski odebrał buty Bestard w Sklepie Górskim w Hucisku w Kompleksie Małe Dolomity.

Będzie je testował, podobnie jak inne produkty niezbędne do górskich wypraw dostępne m.in. na sklepgorski.pl.


Ryszard Pawłowski, członek #Outdoor Team, nagrodzony Kolosem 2020 za „za całokształt dokonań górskich, w szczególności za zdobycie jedenastu ośmiotysięczników, w tym pięciokrotnie Mount Everestu, oraz poprowadzenie nowych dróg i wartościowych powtórzeń w górach pięciu kontynentów”, testuje sprzęt marek dostępnych w Sklepach Górskich.

Podróżnik wybrał buty marki Bestard - Elbrus. Powstały one na życzenie naszych użytkowników. To wersja butów w 100 procentach skórzana.

- Elbrus to najwyższej jakości klasyczny but alpejski, łączący wysoki poziom lekkości, swobodę ruchów i wygodę, wytrzymałość i ochronę zapewnianą przez jednoczęściową bezszwową skórę Perwanger. Elbrus jest w pełni sztywny i izolowany termicznie (Gore-Tex Insulated Comfort). Buty wyróżnia komfort i niska waga. Chociaż Elbrus jest stosunkowo lekkim butem, oferuje porównywalnie grubą (8 mm) i solidną podeszwę Vibram Breithorn o wyjątkowej odporności na zużycie - opisują przedstawiciele marki Bestard.

Teraz buty te wypróbuje polski wędrowiec. Ale nie tylko buty. Pawłowski wypróbuje też plecak Slingby 34L , który charakteryzuje się kompaktową i lekką konstrukcją, która nie ogranicza funkcjonalności plecaka. Pełny dostęp (zapinany na zamek) na tylny panel ułatwi dostęp do całej zawartości plecaka, gdy tylko tego potrzebujesz. System nośny jest doskonale oddychalny oraz nie pozwala na zatrzymanie nadmiaru śniegu, który mógłby zgromadzić się w okolicy kręgosłupa.

Ryszard Pawłowski przyjrzy się także rękawicom Matrix od ESKA . To oddychające, wszechstronne rękawice do każdego typu aktywności. Zewnętrzna warstwa rękawic została wykonana z materiału softshell, który jest rozciągliwy i wiatroszczelny oraz zachowuje odpowiednie właściwości oddychające, natomiast wewnętrzną część wykonano z wysokiej jakości miękkiej koziej skóry, która zapewni nam mocny chwyt i przyczepność, a także będzie odporniejsza na ścieranie. Miękkie wypełnienie PrimaLoft® Gold Insulation zapewnia najwyższy komfort cieplny przy zachowaniu niskiej wagi. Wyjmowane wnętrze rękawicy zostało wykonane z materiału PrimaLoft® Performance Vista, który jest oporny na wilgoć i świetnie utrzymuje ciepło.

Póki co możemy zdradzić, że pierwsze wrażenia na temat sprzętu Ryszarda Pawłowskiego są... pozytywne.