W Sklepie Górskim można już zakupić unikalne, tworzone z najwyższą pasją produkty firmy YETI – kurtkę puchową i hybrydową . Ta działająca od ponad stu lat firma wyspecjalizowała się w lekkich, ale zaskakująco wytrzymałych i ciepłych m.in. kurtkach i śpiworach, bez których ciężko się obyć w ekstremalnych warunkach. Zwłaszcza, że tworzone są pomocą unikatowej technologii inspirowanej naturą.

„Wszystko zaczęło się od ambicji stworzenia najlepszego śpiwora na świecie. Od tego czasu jest to ambicja we wszystkim, co robi Yeti” – tak przedstawiciele firmy rozpoczynają opowieść o swej pasji.

yeti2001 2
fot. yetiworld.com

Yeti ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości sprzętu do wypraw eksplorujących najzimniejsze zakątki świata. Dlatego wszystkie produkty Yeti są wypełnione Crystal Down - wyborem absolutnie najlepszych i najbardziej obszernych europejskich puchów.

Arcydzieło natury

Matka natura zapewnia, że wszystkie śpiwory i ubiory Yeti są bardzo izolacyjne i zapewniają ciepło podczas zaskakująco lekkiego użytkowania. Sekret jest najlepszym materiałem izolacyjnym znanym człowiekowi. Puch… Utrzymuje ptaki w cieple, a jednocześnie jest wystarczająco lekkie, aby latać. Nic nie pobije pomysłów Matki Natury.

yeti2001 3
fot. yetiworld.com

Puch jest z natury wysoce podatny na spakowanie, ponieważ opiera się niewielkiemu ciśnieniu, ale ulega silniejszej presji. Puszek wytrzymuje uderzenie i powraca do swojej pierwotnej postaci, gdy jest nieskompresowany.

Etyka puchu - szacunek dla natury od 1983 roku

Od lat Yeti pracuje nad zapewnieniem optymalnych warunków dla swojego najcenniejszego składnika. Puch to naturalny produkt, który wymaga wiedzy i troski w całym łańcuchu wartości od jajka po gotowy produkt końcowy.
Co ważne, etyczny kodeks Yeti zapewnia dobrostan ptaków.

- Koncentrujemy się nieustannie na rozwijaniu i podwyższaniu standardów - Yeti ma "politykę zerowej tolerancji". A wszystko zgodnie z European Down; Feather Association (EDFA) – zapewniają producenci. - Aby utrzymać materiał tak żywy jak puch, potrzebujesz bardzo specjalnej tkaniny. Aby sprostać wymaganiom Yeti, musi być również oddychająca i lekka. Dlatego opracowaliśmy naszą własną lekką, oddychającą i puchową tkaninę i nazwaliśmy ją Next to Nothing („obok niczego”), która odnosi się do uczucia, które masz, gdy je nosisz.

Ułamek ludzkiego włosa

Sekretem niezwykłej lekkości jest ultra cienka nić i gęste tkanie. Przy średnicy zaledwie ułamka ludzkiego włosa zwykła kurtka Yeti zawiera ponad 1000 kilometrów nici ważących zaledwie 140 gramów ze względu na wyjątkową lekkość nici.

Bez tajemnych składników

Aby upewnić się, że puch pozostaje w środku, użyj puszek, aby zepchnąć wnętrze do środka, podczas gdy inne używają powłoki, aby zablokować materiał. Ale kiedy używamy Next to Nothing, nie potrzebujemy ani powlekania, ani puchowych torebek, pozwalając swobodnie oddychać - a ponieważ materiał naturalnie reguluje temperaturę i wilgoć, produkt Next to Nothing zawsze jest ciepły i wygodny.

Materiał dla wymagających

Next to Nothing jest tak wytrzymałe i miękkie, jak lekkie i przestronne. Jest wodoodporny, wiatroodporny i oddychający - i bardzo ekskluzywny. Tylko jedna fabryka na świecie może wyprodukować tę wyjątkową tkaninę, a przy limicie produkcji wynoszącym tylko 35 metrów tkaniny dziennie, Next to Nothing jest zarezerwowany dla naprawdę oddanych nabywców.

Pierwszy nylon na bazie roślin na świecie

Ponadto jako pierwsza firma na świecie Yeti w 2014 roku wprowadziła kurtkę wykonaną z ekologicznego nylonu roślinnego, która pozwala miłośnikom przyrody chronić środowisko i cieszyć się nim. Ekologiczny nylon, nazwany Next To Nature, oparty jest na odnawialnym oleju roślinnym zamiast rzadkiego oleju kopalnego.

yeti2001 1
fot. yetiworld.com

Produkty firmy Yeti są już dostępne na stronach Sklepu Górskiego 

Kurtka puchowa męska Yeti Jay Down Jacket - pikowane komory utrzymują puch w miejscu gwarantując ciepło, a także nadają kurtce miejski charakter. Kurtka Jay jest wypełniona wysokiej jakości europejskim puchem gęsim Crystal Down, a lekka, rip-stopowa tkanina charakteryzuje się dużą wytrzymałością i zmniejsza wagę odzieży do 480 gramów. W całości daje się spakować w niewielki woreczek, na który znajdzie się miejsce w każdym ekwipunku. Idealnie nadaje się do codziennych zajęć na świeżym powietrzu. Wystarczy obrócić lewą kieszeń na lewą stronę, włożyć do niej kurtkę i zapiąć suwak.

yeti2002 22

Z kolei Kurtka męska hybrydowa Yeti Chase Men's Hybrid Down Jacket jest niezwykle funkcjonalna i wygodna, sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu jak i podczas intensywniejszych treningów. Yeti Chase wykonana jest z bardzo elastycznego materiału Moveskin, który zapewnia odpowiedną izolację cieplną i wygodę podczas wykonywania nawet intensywnego wysiłku. Moveskin jest tkaniną techniczną o wysokim stopniu rozciągliwości, która jest bardzo miękka i jednocześnie zapewnia bardzo dużą swobodę ruchów.

yeti2001 33

Jak zawsze, dla Czytelników portalgorski.pl, przewidujemy specjalne rabaty na te najwyższej jakości „produkty z natury”.

Sklep Górski


Źródło:
- yetiworld.com
- Sklep Górski