„Dominika Kasieczko jest pierwszą kobietą, która będzie reprezentować Polskę w jednym z najtrudniejszych rajdów przygodowych Red Bull X-Alps 2019. Zawodniczka znalazła się w prestiżowym gronie 32 pilotów i pilotek paralotni na świecie, którzy podejmą się wyzwania przemierzenia Alp od Salzburga po Monako tylko na paralotni i własnych nogach” – podaje eska.pl.

Jak podaje Wikipedia, Red Bull X-Alps to wyścig paralotniarski, w którym sportowcy muszą wędrować lub latać 1000 km przez Alpy. Po raz pierwszy został uruchomiony w 2003 r. i od tego czasu odbywa się co dwa lata. W zawodach bierze udział około 30 sportowców, którzy muszą poruszać się po ustalonym wcześniej zestawie punktów zwrotnych, które różnią się w zależności od rasy. Każdy kilometr musi być pokonany pieszo lub paralotnią. Zespoły składają się z jednego sportowca i jednego oficjalnego kibica, którego rolą jest udzielanie porad technicznych, wsparcia psychicznego i żywieniowego.

lotnia0804
fot. FB/Dominika Kasieczko

– Przygotowania do rajdu Red Bull X-Alps to ciężkie treningi każdego dnia zarówno wytrzymałościowe, techniczne, jak i mentalne. Tak naprawdę cały swój czas poświęcam na doskonalenie formy – mówi radiostacji Dominika Kasieczko.

Źródło:
- eska.pl
- Wikipedia
- FB/Dominika Kasieczko