Tatra Sky Marathon wystartuje 25 lipca

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Tatrzański Festiwal Biegowy to idea stworzenia wyjątkowego wydarzenia w sercu Tatr i Gminy Kościelisko. Trzy biegi: nadzwyczajnie trudny – Tatra Sky Marathon, szybki – Tatra Trail i multidyscyplinarne zawody – Bieg Świstaka.

"Zawody tworzymy z pasją! Zależy nam, aby podczas Festiwalu uczestnicy doświadczali niesamowitych wrażeń. Chcemy podkreślić sportowy charakter Podhala i Gminy Kościelisko, tworząc ambitne zawody z najlepszymi zawodnikami na starcie i tym pokazać, że w górach da się biegać naprawdę szybko. Bądź częścią tego górskiego wydarzenia! Do zobaczenia 25 lipca w Kościelisku!"- zachęcają organizatorzy.

1206sky

Trasa prowadzi szlakami turystycznymi polskich Tatr Zachodnich, jest bardzo wymagająca technicznie. Podczas biegu uczestnicy będa mieli do czynienia ze znaczną ekspozycją, trudnym technicznie terenem zawierającym strome kamieniste odcinki. Dodatkowym utrudnieniem będzie nagromadzona suma przewyższeń oraz zmienna pogoda, charakterystyczna dla tatrzańskiego mikroklimatu. Podczas biegu mogą wystąpić porywisty wiatr, burze, gradobicie. Trasa zawodów będzie wyznakowana w miejscach skrzyżowania szlaków oraz w newralgicznych punktach. Do oznaczenia miejscami zostaną użyte są chorągiewki (trasery), skrzyżowane oznaczać będą “zakaz przejścia”. Niezależnie od oznaczeń, każdy zawodnik podczas całego biegu zobowiązany jest znajomości terenu oraz posiadania mapy, którą otrzyma w pakiecie startowym.

W tym roku organizatorzy przygotowali trzy trasy:

Tatra Sky Marathon 42 km / 3500 m+

Bieg typu skyrunning. Trasa w dużej mierze przebiega na wysokości powyżej 2000 m n.p.m, średnie nachylenie na podbiegach wynosi ok. 30%, a na niektórych odcinkach przekroczy 55%, najdłuższe podejście to ok. 1100 m deniwelacji. Miejsca strome i te o wyjątkowej ekspozycji będą zabezpieczone przez ratowników TOPR oraz wyposażone w łańcuchy i liny poręczowe.

Tatra Trail 18 km / 550 m+

Bieg łatwy, szybki, dla zawodników, jak i amatorów. Osoby lubiące krótsze dystanse, rozpoczynający bieganie w górach, a także pasjonaci nordic walking znajdą tu coś dla siebie. Trasa przebiegać będzie przez trzy wsie oraz najbardziej urokliwe miejsca w Gminie Kościelisko.

Bieg Świstaka - multisport

Interdyscyplinarne zawody o charakterze rodzinnym przy scenie plenerowej w Kościelisku na Chotarzu. Konkurencje, które wejdą w skład zawodów, to bieg, tor przeszkód, wspinanie i slackline. Zawodom towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez instruktorów jogi oraz fizjoterapeutów. To propozycja dla wszystkich, w tym najmłodszych uczestników festiwalu.

Więcej informacji na tatraskymarathon.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10253
  • Odsłon artykułów: 29147651
  
  ';