TATRA FEST, święto biegania po malowniczych szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego,

odbędzie się w Zakopanem między 23, a 25 czerwca. Głównym sponsorem i partnerem wydarzenia są Polskie Koleje Linowe, renomowany operator turystyczny o ponad 85-letniej tradycji. Niezwykłe święto gór będzie okazją dla wszystkich miłośników sportu, przyrody i zdrowego stylu życia, aby połączyć pasję z wsparciem wyjątkowej inicjatywy charytatywnej.
Tatra Fest to niezwykłe święto gór, które odbędzie się w malowniczym Zakopanem. Wydarzenie od lat przyciąga legendy polskiego himalaizmu, a także setki biegaczy górskich, gotowych zmierzyć się z pięknymi, ale bardzo wymagającymi trasami Tatr. Festiwal oferuje również edukacyjne spotkania dla całych rodzin, wydarzenia z edukatorami Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wyjątkową akcję charytatywną mającą na celu wsparcie podopiecznych z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zakopanem. Głównym sponsorem i partnerem wydarzenia są Polskie Koleje Linowe, które od ponad 85 lat z dumą tworzą niezapomniane doświadczenia dla miłośników górskiej przygody i zapewniają turystom całoroczne atrakcje w kluczowych lokalizacjach w Polsce, m.in. w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach.
Podczas TATRA FEST, Polskie Koleje Linowe zapewniają doskonałe możliwości zwiedzania górskich szlaków niemalże z lotu ptaka. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję podziwiać spektakularne widoki z Kasprowego Wierchu, malowniczej Gubałówki i wielu innych magicznych górskich miejsc.
Grupa PKL od lat wspiera pasje „ludzi gór”, którzy wolne chwile spędzają aktywnie w wysokich partiach oraz wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją górską przygodę. Dzięki bogatej ofercie miłośnicy sportów – biegania, wędrówek, kolarstwa czy narciarstwa – mogą skorzystać z propozycji przygotowanych w każdym z ośrodków Grupy PKL. Co ciekawe atrakcje są tak dopracowane, by odpowiadały na potrzeby każdego bez względu na rodzaj zainteresowań oraz wysokość gór.
- W PKL doskonale wiemy, jak bardzo ważna jest pasja. Chcemy wspierać każdego w rozwoju zainteresowań związanych z górami. W naszych ośrodkach turystycznych udostępniamy atrakcje, które sprawiają, że obcowanie i aktywności na wysokości są jeszcze przyjemniejsze. Bardzo się cieszymy wspierając bieg Tatra Fest, który jest znakomitą inicjatywą i sportowym świętem– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. - Wielu biegaczy trenuje w wysokich górach korzystając przy tym z kolei linowej PKL Kasprowy Wierch. Wspieramy w ten sposób pasje profesjonalistów, ale także pozwalamy dostać się w Tatry osobom, dla których podróż koleją linową na wysokość 1987 m n.p.m. jest jedynym dostępnym sposobem, by obcować z wysokimi górami. Jak widać każdy ma swój indywidualny Everest, ale wspólne pasje do gór i przyrody – uśmiecha się Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
PKL – w ramach tegorocznej współpracy partnerskiej i sponsorskiej – przygotowały dla uczestników Tatra Fest nagrody pieniężne, vouchery, ubrania, gadżety oraz sezonowe skipassy na zimę 2023/2024, pokazując tym samym, że pasje zdecydowanie są górą!
Wielkie i fantastyczne wydarzenia można robić tylko z wielkimi i mądrymi partnerami. Jestem dumna, że Polskie Koleje Linowe zdecydowały się przyjąć nasze zaproszenie do budowania największego święta górskiego w Tatrach – mówi Magdalena Ziaja-Żebracka, organizatorka Tatra Fest.
Zapraszamy wszystkich entuzjastów sportu, natury i miłośników górskich przygód do udziału w TATRA FEST. To wyjątkowa okazja do spędzenia czasu w najpiękniejszym polskim górskim miasteczku, podróży jedną z wyjątkowych tras kolei linowych, a także wsparcia wartościowych inicjatyw charytatywnych. Dla szczegółowych informacji o trasach, mapach i regulaminie, zapraszamy na stronę internetową: https://tatrafestbieg.pl/. Więcej o Polskich Kolejach Linowych można dowiedzieć się tutaj: https://www.pkl.pl/.


mat.pras. PKL